216. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2019

Třetí pátek letošního roku předznamenává závěrečný díl klasické novoroční trilogie. Modří i ostatní jistě vědí, že třetí epizodu opanují černí koně. Pod tímto metaforickým označením se skrývají tituly, které by nás letos mohly příjemně překvapit. Anebo nepříjemně. Snažili jsme se vybrat především ty filmy, seriály a hry, které by se na základě našeho znaleckého posudku přecejen měly přiklonit na onu žádanou pozitivní stranu spektra. Tady je náš hlavní výběr. 🙂

Filmy

1.Godzilla II: Král monster (od 6. června)

První díl novodobé série o velkých monstrech se nám líbil hodně a celkově jsme měli z filmu velmi dobrý pocit. Dvojka by nám opět měla dodat onen (ne)příjemný pocit nicotnosti, který zažijeme, když budeme pozorovat titěrné lidské hrdiny, jak se pokoušejí ovlivnit souboj megalomanských monster. To bude lahoda.

2. Joker (od 3. října)

Pokud někdo může v této obtížné roli obstát a dosáhnout na úroveň legendárního výkonu Heatha Ledgera, tak to je Joaquin Phoenix.

3. Nabarvené ptáče (od 12. září)

České želízko v ohni. Vysokorozpočtový (na ČR) historický černobílý film, ve kterém si zahrají i zahraniční hvězdy jako je Harvey Keitel, by se měl povést. Režisér Marhoul umí.

4. Hellboy (11. dubna)

První trailer se nám zamlouvá a na příhody červeného ranaře určitě zajdeme i do kina. Holt je to jedna z nejvíce cool komiksových postav, která trestuhodně dlouho nebyla k vidění.

5. Mrazivá pomsta (od 21. února)

Liam Neeson v roli mstitele. Taková novodobá akční klasika, ale tenhle snímek vypadá, že by mohl předešlé hercovy akční počiny i trumfnout. Už se těšíme na klasický výhružný telefonát.

6. Rocketman (od 30. května)

Taron Egerton a Elton John si již vyzkoušeli spolupráci ve druhých Kingsmanech a šlo jim to dobře, tak proč by to nemohlo fungovat i tady, že ano. A hudební životopisné filmy jsou v poslední době opravdu značně kvalitní.

7. Ticho před bouří (od 31. ledna)

Takový typ thrilleru nám v poslední době chybí. Odlehlé místo, dávná tajemství, spletité intriky a hvězdné herecké obsazení v čele s Matthewem McConaugheym a Anne Hathaway.

8. Pokémon: Detektiv Pikachu (od 9. května)

Líbí se nám ta premisa. Máme rádi pokémony (kdo ne?), Ryan Reynolds umí dobře „namlouvat“, zápletka vypadá fajn a upoutávka je opravdu výborná.

9. My (od 28. března)

Tohle my mohl být přesně ten typ znepokojivého psychologického hororu, který máme rádi.

10. The Irishman ( v průběhu roku)

Irishmana jsme tu už měli loni, tak snad to vyjde alespoň letos. Dočkáme se od režiséra Scorseseho zase jedné legendární gangsterky?

Seriály

1.Zaklínač (konec roku)

Už polský seriál z roku 2002 měl jisté kouzlo a řadíme se k těm, kteří ho mají rádi a berou ho jako příjemné „guilty-pleasure“. No a teď přichází opravdu VELMI nadaný polský režisér s vysokým rozpočtem od Netflixu a s hvězdným Henrym Cavillem v hlavní roli. Tohle by mělo dopadnout dobře. Co dobře… výborně!

2. Star Trek: Picard (konec roku)

Sci-fi chuťovka, která by měla mít premiéru ještě letos. Kapitán Picard se vrací na scénu a my se nových anabází slavné postavy z kultovního univerza už nemůžeme dočkat.

3. The Mandalorian (konec roku)

Zajímavá hlavní dvojice ve složení Pedro Pascal (ten v poslední době neskutečně válí) a Gina Carano v seriálu ze světa Hvězdných válek. Tohle by mohla být opravdu velká televizní paráda.

4. Chernobyl (v průběhu roku)

O nejhorší jaderné katastrofě lidských dějin bylo již natočeno velké množství dokumentů a v poslední době vznikají i videa s výletníky, kteří pobíhají někde okolo sarkofágu či v nedaleké Pripjati, ale pořádný hraný seriál tu ještě nebyl či o něm alespoň nevíme. Teď už bude a my ho chceme rozhodně vidět. Hlavní role ztvární zkušení matadoři Jared Harris a Stellan Skarsgård.

5. Good Omens (první polovina roku)

Ha, tak tento projekt vypadá neskutečně stylově a zábavně. David Tennant a Michael Sheen v roli anděla a démona, kteří se pokoušejí zabránit ničivé apokalypse na matičce Zemi. Tak to bereme!

Hry

1.The Sinking City (21. března)

Nedávné Call of Cthulhu se do historie zlatým písmem opravdu nezapíše, ale hra minimálně naznačila obrovský potenciál tajuplného univerza vytvořeného H. P. Lovecraftem. Adventura The Sinking City by mohla být oním nejlepším titulem tohoto světa, jenž zprostředkuje nezapomenutelný hororový zážitek.

2. Skull & Bones (v průběhu roku)

Hráli jsme už vlastně nějakou výtečnou pirátskou hru? Pirátský Assassin´s Creed byl sice fajn, ale dovedeme si představit ještě výraznější a celistvější dobrodružství na širých mořích a odlehlých ostrovech. Šance tu je.

3. Resident Evil 2 (25. ledna)

Remake druhého dílu jedné z nejslavnějších herních sérií všech dob vyjde již příští týden. No taky si ho zahrajeme.

4. Control (v průběhu roku)

Pokud něco ve finském studiu Remedy něco umí, tak vytvořit skvělou herní atmosféru. A ta z upoutávek na akci Control doslova sálá. Teď už „jen“ ta hratelnost…

5. The Outer Worlds (v průběhu roku)

Ta stylizace se nám sice úplně nezamlouvá, ale pořád se tu bavíme o sci-fi rpgčku od studia Obsidian Entertainment, které vytvořilo jedny z nejlepších her na hrdiny poslední dekády.

Závěrečný odstavec patří dalším titulům, o nichž jsme uvažovali do hlavního žebříčku. Dalšími filmovými černými koňmi jsou dobrodružná sci-fi Chaos Walking (od 28. února), (po)válečné filmy Zraněná srdce (od 28. března) a Greyhound (od 11. dubna), a také horor Řbitov zvířátek (také od 11. dubna). Dalšími vhodnými adepty na černé koně byly nadcházející seriálové novinky: dobrodružná sci-fi The Twilight Zone, komiksovka Watchmen a válečné drama Catch-22. Žádný ze seriálů zatím nemá přesné datum premiéry. Mělo by to být ale již letos. Co se herních černých koňů týče, tak nás zajímá například akce Gears of War 5, strategie Age of Wonders: Planetfall (obě v průběhu roku), postapo akce Atomic Heart (konec roku), a také dlouho očekávaný herní blockbuster Shenmue 3 (27. srpna). Závěrečný díl trilogie je u konce. Mějte se fajn a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.