200. Páteční podvečerní… o Pátečních podvečerních

      Letí nám to. Ještě nedávno jsme oslavovali jubilejní stou Páteční podvečerní a sotva jsme se nadáli a máme tu pokořenou metu s pořadovým číslem 200. Během oněch necelých dvou let jsme ve druhé stovce pravidelných pátečních článků psali o ledasčem. Pevně jsme se uchytili v pravidelné sérii s měsíčními rekapitulacemi či v nepravidelných sériích o méně známých seriálech či o nejlepších titulech hereckých hvězd. Objevovali jsme také nové obzory ve článcích, které se týkali především zajímavostí ze světa zábavy, zkoumali jsme zábavní historii, ochutnávali jsme produkty exotických kinematografií, vraceli se do našich mladých herních let a tak nějak jsme si to celé opět velmi užívali. Páteční podvečerní jsou holt naše srdcovka a hodláme s jejich psaním pokračovat i nadále. Dnes Vám přinášíme výběr toho nejlepšího, o čem jsme každý pátek poslední dva roky psali. Přejeme příjemné a inspirativní počtení. 🙂

 

     Už je to docela dlouho, ale celkem jasně si vzpomínáme, že značně ambiciózní 108. Páteční nám dala opravdu zabrat. Stálo to ale zato, ikdyž vybrat nejlepší filmové trailery roku 2016 a uspořádat do článku takřka stovku různých odkazů nebyl zrovna med. Hodně nás bavilo psaní 113. dílu, ve kterém jsme se zaměřili na neprávem opomíjené či zapomenuté hry. Rádi jsme si zavzpomínali, a také jsme si ujasnili, že bychom se tomuto typu tématu (řekněte několikrát rychle za sebou) měli věnovat častěji. Několik zajímavých Pátečních se točilo okolo financí. Ve 124. epizodě jsme psali o nejnavštěvovanějších filmech všech dob, ve 128. díle jsme se alespoň stručně otřeli nejen o zákonitosti komunitního financování, no a v Páteční s pořadovým číslem 130 jsme zase bodře ohodnotili platy všech „dělníků“ Hollywoodu. Loni v červnu jsme ve 134. díle trošku popustili uzdu naší megalomanii, ponořili jsme se do hlubin filmových databází a vypracovali jsme komentovaný seznam nejlepších filmů osmdesátých let (uf, uf). Ve článku jsme se dopracovali ke zjištění, že nám chybí velkolepé gangsterky… a stále to platí. V epizodě označené číslem 141 přišly na řadu vězeňské filmy, konkrétně výběr těch nejlepších žánrovek za poslední dvě dekády. No a v jubilejním 150. díle jsme oslavili třetí narozeniny webu a zamysleli jsme se také nad tím, jaké tituly jsme si během třetího roku provozu užili nejvíc.

 

      Díl číslo 156 patřil zábavnímu gigantu Netflix, který vyprodukoval již desítky vynikajících dramatických seriálů. A právě o těch jsme se v tehdejším článku poměrně obšírně rozepsali. Dva týdny nato jsme ve 158. epizodě nahlédli do budoucnosti a výsledkem byl seznam nejočekávanějších filmů se superhrdiny v hlavní roli, který je stále značně aktuální. Dva dny před loňskými Vánoci jsme si ve 160. díle opět ukousli hodně velké sousto a napsali jsme jednu z nejobsáhlejších Pátečních podvečerních. Jejím tématem jsou nejvýraznější herci a herečky roku 2017. Podle nás se jedná o povedený článek, na který jistě letos během vánočních svátků navážeme. V letošní únorové 168. Páteční jsme se zase vrátili k našim kořenům (první Páteční o nekonečných seriálech) a zaměřili jsme se na nejdelší filmy všech dob. A smějeme se snad ještě i teď. 🙂 Každý rok v březnu pravidelně hodnotíme výsledky Oscarů a pokaždé jsme se článkem této náročné série spokojeni (171. Páteční). Měli bychom také dávat více prostoru našim oblíbeným spisovatelům. Ve 176. díle jsme psali o nejlepších knihách Chiny Miévilla a brzy připravíme obdobný článek o nějakém dalším slavném romanopisci. Doporučujeme i 182. díl, v němž jsme se vydali do zlatých komediálních devadesátých let. No a velmi nás bavilo i psaní stodevadesátjedničky, která je zaměřená na nejnákladnější filmy všech dob.

 

     Celkově jsme s naší oblíbenou rubrikou opravdu spokojeni a musíme se pochválit. 🙂 Občas se sice nevyhneme slabším chvilkám a při výběru témat bychom mohli přidat ještě více rozmanitosti, ať neupadneme do stereotypu, ale jinak jsme zhruba tam, kde jsme chtěli být. Páteční podvečerní je výkladní skříní Recenzone a my hodláme tuto sekci opečovávat se stejnou či ještě větší pečlivostí a zápalem jako doposud. Psaní těchto článků nás pořád moc baví a doufáme, že i vás jejich čtení. Průměrný počet slov na jeden článek se pohybuje okolo 650 slov, ke kterým se už nebezpečně přibližujeme, takže to už dnes ukončíme a bez nějakých větších okolků směle vyrazíme ke třetí stovce. A průměr je překonán! Mějte se krásně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.