198. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších podzimních seriálech

    Podzim už klepe na dveře a nám ještě zbývá napsat poslední Páteční podvečerní, která uzavře tradiční trilogii o nejočekávanějších podzimních titulech. Posledním do party jsou seriály. Většina z nás, milovníků zábavy, už jistě ví, že právě podzimní měsíce patří v tomto odvětví mezi ty nejsilnější a my si to dnes jistě potvrdíme. Zatímco jsme se ještě zabývali podzimními filmy a hrami, tak už si odbyl premiéru Jim Carrey v jeho novém seriálu Kidding. V tom slavný herec  ztvární komika, který se musí vyrovnat se ztrátou jednoho ze svých potomků. První ohlasy jsou pozitivní a nás tento projekt určitě zajímá. A jaké další seriálové novinky a další řady oblíbených seriálů nás ještě letos čekají? Na následujících řádcích se pokusíme co nejlépe odpovědět.

 

    Před pár dny měla také premiéru již osmá řada oblíbeného hororového hitu American Horror Story. Spolu se starými známými jako jsou Jessica Lange či Evan Peters zažijeme nic menšího než apokalypsu, což bude jistě fajnová podívaná. Právě dnes se bude vysílat první epizoda sci-fi seriálu First, ve kterém se vydáme spolu s první lidskou expedicí na Mars. Hlavní roli v tomto díle si zahrál Sean Penn, pro kterého se jedná o televizní premiéru a my jsme velmi zvědaví na výsledek. Dalším z očekávaných zářijových seriálů je novinka Maniac (od 21.9.). Hlavní role v tomto psychologickém sci-fi dramatu, ve kterém se vydáme do různých zákoutí mysli pacientů psychiatrie, ztvární hvězdy Emma Stone a Jonah Hill. Režírovat bude Cary Fukunaga (první řada Temného případu…) a záštitu poskytne neselhávající Netflix, takže opravdu nemáme moc obavy o celkové kvality tohoto zajímavého počinu. Hodně se těšíme na mysteriózní thriller Hold the Dark (od 28.9.), jenž se bude odehrávat v odlehlém městečku na Aljašce, kde smečka vlků zabije malého chlapce a to odstartuje řetězec dalších nepěkných událostí. Těšit se můžeme na Jeffreyho Wrighta (Westworld) či Alexandera Skarsgårda (True Blood), což jsou herci, kteří mají s temnějšími typy seriálů opravdu bohaté zkušenosti. Edit: Hold the Dark je film. Občas se nám holt povede i nějaký ten kiks. 🙂

      Na začátku října bude mít premiéru třetí řada dystopického seriálu The Man in the High Castle (od 5.10.). U toho projektu pozorujeme vzestupnou tendenci kvality a očekáváme ji i v případě nejnovější sezóny. Velké věci by nám mohla ukázat i hvězdně obsazená minisérie The Romanoffs (od 12.10.). Ta se zaměří na potomky ruské královské rodiny, kteří prožijí různé příběhy v osmi oddělených epizodách. Své herecké umění nám zde předvede například Isabelle Huppert, Aaron Eckhart či Diane Lane. V říjnu se budeme i bát, a to během sledování novinky Chilling Adventures of Sabrina (od 26.10.), která na nás působí jako podstatně temnější verze podobně zaměřeného a pojmenovaného seriálu z devadesátých let. Příhody mladé čarodějky vypadají z prvních skvělých upoutávek značně atmosféricky. Už byla potvrzena i druhá řada, což také svědčí o přesvědčenosti tvůrců o kvalitách jejich projektu. A jedná se o produkci Netflixu a to je také automatické plus. Na konci měsíce budeme ještě vyhlížet návrat řešitele problému Raye Donovana (od 28.10.). Děj se v šesté řadě přesune z Města andělů do Velkého jablka a asi málokterý fanda tohoto seriálu se na Rayovu „východní“ anabázi netěší.

 

     Listopad načne psychologické drama Homecoming (od 2.11.). Hlavní role se ujme Julia Roberts a seriálem je projektem Sama Esmaila (Mr. Robot), který je považován za jednoho z nejlepších televizních tvůrců současnosti. Tohle ani snad nemůže dopadnout špatně. Ten samý den se dočkáme návratu jednoho z našich oblíbených seriálů House of Cards. Kevin Spacey si v šesté řadě z nesčetněkrát propíraných důvodů už nezahraje. A nás to stále štve, ale pořád jsme na tuto sezónu docela zvědaví. Vrátí se i Cizinka (od 5.11.) a jistě nám ve čtvrté řadě opět zprostředkuje spoustu dobrodružné romantické zábavy. O něco drsnější podívanou bude čtvrtá „mexická“ řada Narcos (od 16.11.) a ani novinka Escape from Dannemora (od 18.11.), ve které budou Benicio del Toro a Paul Dano utíkat z vězení, zcela určitě nebude žádným příjemným a pohodovým pokoukáním. No a to na nás ještě na konci měsíce budou útočit rozlícení Vikings (29.11.) ve druhé polovině své páté řady. Seriálů bude na podzim mnohem víc, ale pokusili jsme se vybrat pouze ty nejzajímavější. Pokud něco rozhodně vítáme, tak to je angažmá velkých filmových hvězd v televizním světě. Tohle se nám opravdu zamlouvá. Teď už se ale rozloučíme: mějte se báječně, užívejte si podzimních televizních maratonů a příště opět na počtenou!

 

P.S: Málem jsme zapomněli na druhou řadu našeho oblíbeného Rapla!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.