197. Páteční podvečerní… o nejočekávanějších podzimních hrách

     Během prázdnin vyšlo několik velmi dobrých her (Dead Cells) a bylo co hrát, zvlášť když jsem ještě doháněli některé starší resty (Ultimate General). Když se ale podíváme na to, co nás čeká na podzim, tak jednomu chtě nechtě tak trochu padá čelist na zem. Podzimní měsíce tradičně patří v herním světě mezi ty nejnabitější, ale letos to je ještě mnohem patrnější než obvykle. To už by člověk i nakupoval nový hardware či vylepšoval ten stávající a plánoval případné dovolenky, neschopenky a prázdniny. Teď se společně podíváme na ty „nejexponovanější“ podzimní týdny. 🙂

 

    A začneme poměrně zhurta. Právě dnes vychází na PS4 akční open world hra Spider-Man. Původně jsme tento titul ani moc neregistrovali, ale po vlně nadšených ohlasů a recenzí (mezi 85-90%) měníme názor a už jsme v podstatě rozhodli o koupi. A budeme muset spěchat, poněvadž už za týden vychází akční adventura Shadow of the Tomb Raider (od 14.9., PC, PS4 a XBox). Vzhledem k tomu jak byly kvalitní předešlé díly, tak netřeba předpokládat jinak, než že i nejnovější příhody Lary Croft budou stát za to. Pár dní na to se dočkáme i očekávaného fantasy rpgčka, kterým je The Bard’s Tale IV: Barrows Deep (od 18.9., PC, PS4 a XBox). Na konci měsíce ještě vyjde očekávaná nadžánrovka Valkyria Chronicles IV (od 25.9., PC, PS4, XBox a Switch), ve které si naplno užijeme taktických soubojů. A aby toho ještě nebylo málo, tak stále ještě v září má stanovené datum vydání příběhová adventura Life is Strange 2 (od 27.9., PC, PS4, XBox), a také nová FIFA (od 28.9.), která vyjde na všechny myslitelné generace hardwaru a konzolí. A to ještě v brzkých fázích podzimu vyjde nové dlcčko ke Kingdom Come: Deliverance. Tomu říkáme nabitý měsíc a to jsme ani nezmínili všechny hry. Tohle se holt už nedá stíhat, budeme muset pečlivě vybírat.

 

      V říjnu bude situace podobná. Hned zkraje měsíce vyjde čtvrtá Forza Horizon (od 2.10., PC, XBox) a my bychom ji určitě chtěli vyzkoušet, poněvadž trojku považujeme za vynikající závodní hru. Stále se pohybujeme v prvním říjnovém týdnu a vychází nový Assassin´s Creed s podtitulem Odyssey (od 5.10., PC, PS4, XBox), ve kterém zavítáme do antického Řecka (Makedonie?) a zabojujeme si i se samotnou Medúzou. A jedeme dál. V polovině měsíce mnozí začnou válčit na multiplayerových bojištích v novém Call of Duty: Black Ops 4 (od 12.10., PC, PS4, XBox), které nenabídne singleplayerovou kampaň. Pro nás se tak hra stala v podstatě zbytečnou, ale aspoň zbude víc času na ostatní tituly. Poté totiž přijde řada na největší podzimní hit a jeden z nejočekávanějších letošních titulů napříč všemi odvětvími zábavy. Red Dead Redemption 2 (od 26.10., konzole). Zbrusu nová kovbojská epopej z Divokého západu má veškeré předpodklady k tomu, aby se zařadila mezi nejlepší hry roku. Tak je to prosté. No a v příhodném termínu na konci října ještě vyjde i hororová adventura Call of Cthulhu (od 30.10., PC, PS4, XBox), v níž se všichni jistě rádi budeme bát v děsivém světě jednoho z mistrů strašidelného žánru.

 

       Listopad přinese určité (vítané) polevení trendu, ale ani poslední podzimní měsíc nebude prostý zajímavých her. Pro všechny milovníky tabulek, statistik a plánování dorazí servis v podobě simulátoru Football Manager 2019 (od 2.11., pouze PC). Na své si přijdou i příznivci virtuální motoristiky, poněvadž si budou moci zahrát závodní hru RIDE 3 (od 8.11, PC, PS4 a XBox). O tom, jak jsme schopní aranžovat nešťastné náhody, se přesvědčíme v novém Hitmanovi (od 13.11., PC, PS4, XBox), který z nějakého důvodu dostal do vínku číslovku dva. A den nato vyrazíme do postapokalyptického světa série Fallout, jejíž nový díl bude pro změnu označen číslem 76 (od 14.11., PC, PS4, XBox). A aby toho nebylo málo, tak ve druhé polovině měsíce spolu s několika dalšími hrami vyjde i akční hra Battlefield V (od 20.11., PC, PS4, XBox). Pětka se bude odehrávat během Druhé světové války a tvůrci vyjma multiplayerových bitev připravili i (dle jejich slov) inovativní kampaň pro jednoho hráče, na což jsme rozhodně zvědaví. Tak a teď už jen určit na jaké hry a v jakém období si vyhradit náš drahocenný čas, že ano? 😀 Mějte se krásně a příště opět na počtenou.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.