193. Páteční podvečerní… o méně známých romantických seriálech

     Po několika měsících opět oživujeme (ne)pravidelnou rubriku Pátečních podvečerních o méně známých seriálech v rámci daného žánru. Dnes jsme vybrali seriály, o kterých můžeme směle tvrdit, že v nich hraje podstatnou roli romantika. Asi málokoho překvapí, že nejklasičtějšími (a často i nejlepšími) představiteli tohoto typu bývají britská romantická dramata, která mají v dnešním článku přesilu, ale nabídneme i tipy na méně tradiční romantické tituly, přičemž dojde i na exotiku. Nalaďte se s námi na romantickou notu a pojďme se společně vydat vstříc velkým příběhům, ve kterých pravá láska vítězí. 🙂

1. Cizinka

Historická romantika, která staví na vztahu dvou ústředních postav, skotského horala Jamieho a návštěvnice z budoucnosti Claire. Ti se od sebe v průběhu prvních třech sezón často rozdělují, následně se k sobě (často po dlouhých letech) zase vrací a je to napsáno a natočeno velmi šikovně tak, že děj vůbec nenudí – právě naopak. Tento romantický epos okořeněný dobrodružstvím a působivou atmosférou osmnáctého století se dá doporučit v podstatě komukoliv.

 

2. Osudová láska Jany Eyrové

Seriálových a filmových adaptací jednoho z nejslavnějších romantických románů od britské spisovatelky Charlotte Brontëové bylo natočeno už opravdu hodně. Naše nejoblíbenější je tato minisérie. A to proto, že máme rádi tento formát, který nám v tomto případě přijde nejvhodnější. Také proto, že oba hlavní představitelé, Ruth Wilson a Toby Stephens, hrají opravdu skvěle. No a v neposlední řadě také proto, že tento příběh už dobrých sto šedesát let prostě nestárne, stále má co říct a umí chytit za srdce.

 

3. Pravá krev

Tady se sice trochu odkláníme od konceptu, ale ať nám nikdo netvrdí, že i v tomto upírsko-lidském příběhu není zásadní romantická linka. První tři až čtyři řady jsou opravdu velmi dobré a ani nemusíte být velký fanda upírské tematiky, abyste si tento seriál užili. Občas je to sice poněkud drsnější podívaná, ale když začnou všechny hlavní a vedlejší postavy rozehrávat velké romantické pletky, tak tento fakt přestane hrát nějakou zásadnější roli. Upíři a romantika: to šlo přece vždy dohromady, že ano?

 

4. Poldark

Pro nás jedno z nejlepších britských historických dramat posledních let. Britský voják Ross Poldark se vrací ze zámoří, kde bojoval v americké válce o nezávislost. Jeho domovem je krásné pobřeží Cornwallu, kde chce obnovit své panství. No a tohle prostředí je přímo ideální na nějakou tu velkou romanci. Ta také proběhne mezi Rossem a mladou ženou Demelzou a vyvíjí se velmi zajímavým způsobem. Poldark je holt velmi návyková podívaná, která si drží kvalitu ve všech dosud odvysílaných sériích.

 

5. Korejská romantická dramata

Že mají jihokorejci kvalitní filmy ví už ledaskdo, ale méně diváků ví o skvělých jihokorejských seriálech, které se často točí okolo romantiky. Nedávno jsme začali sledovat například nadžánrový seriál Healer (Heelreo) a je to opravdu vynikající dílo. Ta vysoká hodnocení u mnoha romantických seriálů natočených v této zemi opravdu nebudou náhodná. Dalšími počiny, na které se v brzké době hodláme zaměřit jsou například It’s Okay, That’s LoveMy Love from the Star či I Can Hear Your Voice. Proč pro změnu nevyzkoušet něco jiného a možná i podstatněji kvalitnějšího než nabízí domácí a západní produkce.

 

      Z nadcházejících romantických seriálů nás zatím nejvíce zaujalo sci-fi drama The Innocents (od 24.8.), které je označováno jako novodobá futuristická verze Romea a Julie. V seriálu navíc hraje jednu z hlavních rolí charakterní herec Guy Pierce, což náš zájem o tento projekt ještě zvyšuje. Nemusela by to být špatná podívaná, uvidíme již brzy. Seriáloví tvůrci jistě přijdou i s dalšími kvalitními romantickými počiny, které se pokusíme vyhledat a následně i zrecenzovat. Užívejte a prožívejte romantická dramata a příště opět na počtenou! 🙂

 

Související články o seriálech: westerny, kriminálky, mysteriózní, komedie, akční, fantasy, válečný, historický, sci-fi, horory, dramata

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.