189. Páteční podvečerní… o očekávaných českých seriálech

      V jedné z loňských Pátečních podvečerních jsme se zaměřili na ambiciózní projekty českých filmařů a dnes se naladíme na podobnou notu. Budeme se bavit o nejočekávanějších českých seriálech a asi nebude velkým překvapením, že zde bude hrát hlavní roli Česká televize, která k naší potěše v poslední době produkuje až nečekané množství poměrně dosti kvalitních televizních projektů. Ovšem připomene se i česká odnož kabelovky HBO, která se se svým novým projektem pokusí navázat na zdařilé seriály jako je Mamon či Pustina. Čeští tvůrci seriálů nám v poslední době dělají radost a vypadá to, že tento vítaný trend bude pokračovat i v budoucnu.

 

      V průběhu podzimu bychom se měli dočkat premiéry kriminální minisérie Rédl, která má veškeré předpoklady k tomu, aby se zařadila k nejlepším letošním českým seriálům. A důvodů je hned několik. Režíruje Jan Hřebejk, hlavní roli ztvární Ondřej Sokol, v seriálu si zahraje i další výborný herec Martin Hoffman a zápletka se bude odehrávat po Sametové revoluci v nepřehledném období na začátku devadesátých let. Můžeme se těšit i na nové projekty oblíbeného režiséra Jiřího Stracha. Například na třetí řadu kriminálního Labyrintu, která by měla kombinovat to nejlepší z předešlých sezón, a také na třetí řadu mysteriózní série, která vzniká dle knižních předloh od Arnošta Vašíčka. Na tuto podívanou s názvem Krev démona se obzvlášť těšíme, poněvadž by se mělo vrátit ústřední trio v podání Ondřeje Trojana, Jiřího Dvořáka a Ani Geislerové. Natáčení se ovšem již delší dobu odkládá, takže se minisérie pravděpodobně dočkáme až v příštím roce. No a brzo to na nás opět vybalí i Rapl major Kuneš, se kterým znovu prozkoumáme krásy a taje drsného severočeského kraje. Konkrétně na začátku příštího roku.

     Brzy nám také se vší parádou předvede své herecké umění Karel Roden, kterého uvidíme v koprodukční detektivce Princip slasti. Jedná se o společný česko-polsko-ukrajinský projekt a nám se tento nadnárodní koncept opravdu velmi zamlouvá. První epizodu uvidíme již letos na podzim. No a od Karla Rodena to nebude zdaleka vše. Charizmatický herec se ještě představí jako terapeut Pošta ve třetí řadě psychologického dramatu Terapie, která se bude vysílat na kabelovce HBO v podzimních měsících. HBO Europe začíná být opět velmi aktivní, poněvadž byla nedávno oznámena kriminální série Bez vědomí. Ta se bude odehrávat v turbulentním roce 1989 v Československu a režie se ujme nadaný tvůrce Ivan Zachariáš, který stojí za již zmiňovanou Pustinou. A třeba nás překvapí i úplně jiný seriál od některé další z českých televizních stanic. Televizních projektů vzniká v Česku opravdu hodně a to by už bylo, abychom se nedočkali nějaké té vytříbené podívané evropské úrovně.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.