188. Páteční podvečerní… o nejlepších červnových titulech na Recenzone

     První letní měsíc je již minulostí a my se můžeme směle pustit do jeho rekapitulace. V tradiční Páteční podvečerní si tentokrát vezmou hlavní slovo seriály, poněvadž obsadily hned tři pozice v naší top pětce. Červen byl bohatý jak na zavedené seriálové hity, tak i na úplné novinky a celkově to prostě byl seriálový měsíc. Viděli jsme ale i skvělé filmy, hráli jsme jednu výtečnou hru a četli jsme i několik velmi zajímavých komiksů. I o těchto titulech bude dnešní článek, který zakončíme klasickým výhledovým okénkem do měsíce července. Prostě takový ideální zábavní servis se vším všudy, tak jak to máme všichni rádi. 🙂 Přejeme příjemné počtení.

 

1. Billions – třetí řada

O prvním místě nebylo pochyb. Máloco nás letos zatím bavilo tak, jako třetí řada našich oblíbených Miliard. Jedním z důvodů je určitá exkluzivita tohoto televizního projektu. Jsme přesvědčení o tom, že žádná podobně kvalitní a zároveň tematicky obdobná podívaná se momentálně  nevysílá. Dalším důvodem jsou precizní herecké výkony „áčkových“ herců jako je Paul Giamatti či Damian Lewis. Oba pánové hrají opravdu na maximum. Dalším důvodem… no těch důvodů je vlastně hodně. Je to holt perfektní seriálové drama, které vřele doporučujeme.

Billions – třetí řada: minirecenze

 

2. Westworld – druhá řada

Není to sice na první místo, ale pořád se pohybujeme někde mezi nejpamětihodnějšími letošními seriály. Druhá řada Westworldu je velkolepá, nesmírně výpravná, má poutavý příběh a tvůrci se navíc vytasí i s několika dechberoucími epizodami. Trochu té zmatečnosti a zamotanosti tomuto seriálu rádi odpustíme. Pomáhá nám s tím především skvostný Ed Harris v jedné ze svých nejlepších rolí, a to prosím už opravdu má nějakou váhu.

Westworld – druhá řada: minirecenze

 

3. Frostpunk

No jak vám bylo příjemné se v extrémně parném období v první polovině června zchladit u  mrazivé hry. Během hraní této originální budovatelské survival strategie vám nejspíš nejednou přejede mráz po zádech anebo vám naskočí husí kůže. A nebudete to jenom kvůli simulovaným extrémně nízkým teplotám, ale i kvůli obtížným morálním rozhodnutím, které budou mít tvrdý dopad na obyvatele vaší vytápěné oázy v nekonečné zasněžené pustině. Velmi chytlavá a neotřelá hra.

Frostpunk: minirecenze

 

4. Patrick Melrose

Benedict Cumberbatch. Ten by se asi nemohl podívat do zrcadla, kdyby nepodal další ze svých úchvatných hereckých výkonů. Právě jeho bezchybné herecké představení je oním hlavním hnacím motorem, který tohle zdánlivě všední drama z vyšší anglické společnosti táhne směrem k vyššímu hodnocení. On už samotný námět a jeho chytrá realizace představují velmi silný materiál, avšak Benedict to prostě ještě vylepšuje. Asi jako šlehačka na dort nebo lahodná poleva na zmrzlinu. 🙂

Patrick Melrose: minirecenze

 

5. Taxikář ze Soulu

Velmi atraktivní počin (nejen) pro všechny dálnovýchodní filmové badatele a milovníky tamějších kultur. Taxikář ze Soulu je typickým jihokorejským nadžánrovým filmem, který vás v mnohém překvapí, a také vás v ledasčems poučí. Učivem bude jedna tamější nesametová revoluce spolu se zábavně vystavěným střetem odlišných kultur. Humor, emoce a edukace – tohle trio ve správném poměru máme ve filmech velmi rádi. I proto snímku patří umístění v hlavním žebříčku.

Taxikář ze Soulu: minirecenze

 

      V červnu jsme ještě viděli několik dalších filmů, které se jistě vyplatí vidět. Doporučujeme solidní akční thriller Přání smrti s Brucem Willisem v hlavní roli, animovanou pohádku Zvonilka a ztracený poklad či napínavý horor Tiché místo. Milovníci hororů by si neměli nechat ujít první řadu zábavné hororové série American Horror Story s podtitulem Murder House, no a fandové počinů experimentálnějšího ražení si jistě užijí kratičkou kriminální sci-fi minisérii Automata. Pro fandy komiksů tu ještě máme doporučení v podobě dvou fantaskních knih. Tou první je našlapaná marvelovka Deadpool se žení a tou druhou zase první dvě části úchvatně nakresleného počinu Ekhö – Zrcadlový svět.

 

     V červenci budeme jistě všichni zaneprázdnění se všemi těmi nadcházejícími akcemi, dovolenými a výlety, takže to dnes zjednodušíme a vybereme pouze dva nejočekávanější počiny z daného odvětví, na které by bylo záhodno udělat si čas. Pokud zavítáte do kina, tak ať to je na komiksovku Ant-Man a Wasp (právě v kinech) či na všemi chválený dánský thriller Tísňové volání (od 12.7.). V případě chystaného seriálového maratonu doporučujeme vybrat dramatickou minisérii Ostré předměty (od 8.7.) s Amy Adams v hlavní roli anebo hororovou sérii Castle Rock (od 25.7.). A nejlepší dvě volby v případě herního zájmu? Pravděpodobně remaster sci-fi akce Red Faction: Guerilla (již vyšlo) a třetí díl atmosférické severské tahovky The Banner Saga (od 24.7.). A to už bude dnes všechno. Užívejte si prázdniny, dovolenky a odpočinkové session a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 0    Průměr: 0/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.