187. Páteční podvečerní… o nejlepších krátkých filmech první poloviny roku 2018

      Právě končí druhé čtvrtletí a to znamená nejen velkou radost všech školou povinných, ale i výběr těch nejlepších krátkometrážních filmů na Recenzone. Za první pololetí se nám jich tu na webu sešlo zhruba dvacet a naše výběrová politika se za těch pár let nezměnila – snažíme se vybírat pouze ty nejlepší a nejzajímavější kousky, takže vás můžeme ujistit, že se dnes dočkáte pouze těch nejkvalitnějších příspěvků tohoto oblíbeného žánru. Dnes vybíráme pět nejlepších a kdo některý z těchto perfektních počinů ještě neviděl, tak veškeré filmečky vřele doporučujeme. No a ti ostatní si teď s námi můžou dát opakované zhlédnutí. Přejeme příjemnou a inspirativní podívanou. 🙂

1. Happy Valentine´s Day

Za nás bezkonkurenčně nejlepší krátký animák tohoto (ještě neukončeného) roku. A to si vystačí beze slov. Kombinace reverzního posunu děje, silného a nápaditého námětu, výborného sladění hudby a obrazu, a také neskutečně vytříbeného vizuálu nepřipouští žadné pochyby o tom, kdo bude náš letošní horký favorit na nejlepší „kraťas“ roku 2018.

2. The Legend Of The Crabe Phare

Na druhém místě máme další animák, kterým je legenda o obřím mořském krabovi. Je to velmi příjemná a technicky výtečná podívaná, která se svým originálním způsobem nebojí dotýkat vážnějších témat (konzumní společnost) a prostě nás dobře baví. A ten hlas vypravěče, který svou angličtinou s krapánek přehnaně ostentativním, ale zato uchu lahodícím, francouzským přízvukem, uvádí tento snímek? Ten je prostě super. 🙂

3. Papers, Please

Stejnojmenný herní indie bestseller se dočkal více než důstojného filmového ztvárnění. Snímek o komisaři, který rozhoduje o osudu migrantů putujících do fiktivní východoevropské destinace Arstotzka, má mnoho předností. Například znepokojivou atmosféru, postupně budovanou gradaci a chytré přetavení předností hry do krátkého filmového formátu. Tady bychom se nebránili ani celovečernímu filmu.

4. Automata

Dosud neukončená krátká minisérie potěší všechny fandy chytrých robotů, nebezpečných mafiánů, doby prohibice a soukromých detektivů v kloboucích, kteří se pokoušejí vyřešit zapeklitý případ. Všechno v této minisérii je a světe div se, tento zdánlivě neslučitelný mišmaš dobře funguje. Opravdu povedený projekt, na kterém jsou patrné vysoké produkční hodnoty. No a hlavního robota tam hraje Doug Jones (rybí muž z Hellboye).

5. Epoch

Naši pětici uzavírá laděním až hororový příběh Epoch, který se odehrává v americké postapokalyptické pustině. Silně atmosférický děj vás nejspíš překvapí závěrečným rozuzlením, avšak předtím si jistě budete užívat syrové vizuální podání, které k tomuto žánru pasuje jako ulité.

 

      Každý z těchto skvostů nás utvrzuje v našem přesvědčení, že krátké filmy jsou plnohodnotným žánrem, který v dnešní kvapné době pro mnoho diváků může představovat onen ideální formát. I v průběhu pár minut se dá koukat na něco skutečně kvalitního a neplýtvat svůj drahocenný čas sledováním balastu, kterého se dnes na internetu vyskytují megatuny. Občas není snadné rozlišovat kvalitu od nekvality, ale nemusíte se bát, poněvadž my na Recenzone vám s tím budeme vždy spolehlivě pomáhat. 🙂 Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.