184. Páteční podvečerní… o letních hrách

      V dřívějších letech v létě v podstatě nebylo co hrát. Tato pro pařany neutěšená situace se ale v nedávné době začala obracet k lepšímu a k tradiční vodní, lesní a horská letní dobrodružství si dnes už můžeme obohatit herní indoorovou aktivitou. Kdo by si totiž rád občas neodpočinul u nějaké kvalitní hry od všech těch vysokých venkovních teplot a letošního únavného parna a dusna. Momentálně nám vyšla atmosférická akční adventura Vampyr (hodnocení okolo 70-80%) a v následujících třech měsících se můžeme těšit na další zajímavé herní kousky. A právě o nich bude dnešní Páteční podvečerní.

 

     Ve druhé polovině června bude mít premiéru nový filmový Jurský svět, přičemž týden před ním vyjde i sesterská hra. Jurassic World Evolution (12.6.) je budovatelská strategie a vyjde na veškeré hlavní platformy. Stavění dinosauřího parku, jeho správa a nahánění uprchlých T-Rexů by mohly být hodně fajn. Dalším zajímavým červnovým zpestřením budou demoliční závody Wreckfest (14.6.), ve kterých ukojíme naše destruktivní choutky. Rozhodně bychom se nebránili návratu ke zlatým časům excelentních prvních dvou Flatoutů. Pravděpodobně najzajímavější červnovou hrou je plošinovka Haimrik (19.6.). Ta nás zaujala minimalistickým vizuálem, vysokou úrovní brutality a především i originální hratelností, která spočívá v používání nadepsaných slov, jenž se doslova zhmotňují během vašeho herního putování. Velmi zajímavý a hlavně i chytlavý herní koncept. Měsíc ještě uzavře závodní hra The Crew 2 (29.6.), ve které si zazávodíme nejen s auty a motorkami, ale i s letadly a čluny.

 

    Na začátku července vyjde re(mars)ter velmi dobré open-world sci-fi akce Red Faction: Guerilla (3.7.), která nás velmi bavila již v původní podobě z roku 2009 a rádi si ji zahrajeme i nyní s vylepšenou grafikou. Zkrátka nezůstanou ani majitelé konzole Nintendo Switch, kteří si budou moci zahrát vizuálně oldschoolové, avšak hratelnostně progresivní jrpg Octopath Traveler (13.7.). V tom budou hrát velkou roli početní hrdinové se svými vlastními unikátními příběhy. Jednou z nejočekávanějších letních her je unikátní tahové rpg The Banner Saga 3 (24.7.) , což je i poslední díl série. Melancholické putování na mrazivém a nebezpečném severu by mělo minimálně vyrovnat vysoký standard velmi dobrých předešlých dílů. No a na konci července ještě budeme hrát i na nostalgickou strunu, poněvadž vyjde velká kompilace série bojových plošinovek Mega Man X Legacy Collection 1+2 (24.7.), a to na veškeré zásadní platformy.

 

     Srpen bude patřit spíše „těžším váhám“. Pokud ještě hrajete World of Warcraft anebo se do něj chcete vrátit, tak se jistě upínáte k vydání nového datadisku nazvaného Battle for Azeroth (14.8.), který jistě přinese spoustu (staro)nových vylepšení a novinek. 🙂 Ve stejný den ještě zakončíme putování mladé slečny Clementine v herní příběhové sérii The Walking Dead. Milovníci rychlých závodních aut si jistě nenechají ujít závodní nirvánu F1 2018 (24.8.) a fotbaloví nadšenci už zase určitě připravují gamepady na očekávanou sportovní hru Pro Evolution Soccer 2019 (30.8.), která také uzavře naše letní herní putování. To by mělo být příjemně rozmanité a vypadá to, že i kvalitní. Mějte se fajně, dobře se bavte a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 1    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.