183. Páteční podvečerní… o nejlepších květnových titulech na Recenzone

     Měsíc se s měsícem sešel a my vám opět přinášíme tradiční Páteční podvečerní, ve které se ohlédneme zpět za nejlepšími květnovými tituly, a také kupředu směrem k nejočekávanějším červnovým hitům. Tituly z první pětky jsou celkem rovnoměrně rozprostřené po všech odvětvích zábavy, kterými se u nás zabýváme. Máme tu skvělou hru, spoustu zajímavých filmů, návykových seriálů a četli jsme i několik působivých knih. Holt pro každého něco. Pohodlně se usaďte – pokud možno v nějaké místnosti s příjemnou teplotou- a vyražte spolu s námi na inspirativní a zábavnou cestu okolo nejdůležitějších zábavních milníků z konce jara.

 

1. God of War

Kvůli takové pařbě si pcčkáři jako my kupují konzole. God of War je jedním z těch titulů, které si člověk prostě musí zahrát, pokud chce zdolat alespoň tu trojici či pětici nejlepších her roku. Tam se hra jednoznačně zařadí. Máloco už asi překoná tu perfektní kombinaci úchvatného světa, bohaté mytologie, skvostného designu, silného příběhu a nesmírně chytlavé hratelnosti. Takhle má vypadat precizní herní blockbuster!

God of War: minirecenze

 

2. Deadpool 2

A takhle má zase vypadat precizní filmová komiksovka… Druhý díl Deadpoola je jednička na druhou. A my tento fakt opravdu vítame. Nepotřebujeme objevovat filmovou Ameriku, ale chceme další nášup poctivého infantilního humoru, drsné akce a k tomu i šťavnaté charaktery. No a pokud k tomu dostaneme ještě bezvadný příběh s nějakým tím přesahem, tak už nám k úplné spokojenosti chybí jen opravdu málo.

Deadpool 2: minirecenze

 

3. American Kingpin

Jedna z nejlepších knih, které jsme za poslední dobu četli – a to s velkým přehledem. Neuvěřitelný příběh zakladatele ilegální online tržnice Silk Road, Rosse Ulbrichta, se skutečně četl jedním dechem. Autor Nick Bilton navíc ještě vhodně zvolil takřka filmový styl vyprávění (dynamické kratší kapitoly) z pohledu různých zainteresovaných postav, což je struktura, jenž nám velmi vyhovuje. Vhodné nejen pro veškeré libertariány a volnomyšlenkáře. 🙂

American Kingpin: minirecenze

 

4. Avengers: Infinity War

Nečekali jsme, že to bude tak dobré. A vlastně je to výborné. Především díky režijním umu bratří Russoových, určitému vítanému vytržení ze zavedeného marveláckého konceptu, a také díky jednomu z nejlépe vykreslených komiksových záporáků všech dob. Thanos je v podstatě plnohodnotná hlavní postava, která povznáší tuto komiksovou týmovku nad některé ostatní starší filmové bratříčky. No a samozřejmě je to vizuální skvost a samozřejmě je tam spousta dynamické akce.

Avengers: Infinity War – minirecenze

 

5. The Terror

V tomto případě jsme pro změnu čekali více. The Terror je povedený seriál, ale pokud máte v zádech tak vynikající knižní předlohu, tak byste prostě měli dodat jeden ze seriálů roku (ne že by se to seriálovým adaptacím knih nějak zvlášť dařilo…). Výroční žebříčky zde sice nebudeme atakovat, ale i tak jsme s tímto projektem docela spokojeni. Podobných titulů moc není, takže neváhejte a koukejte se na tuto drastickou a napínavou arktickou anabázi podívat. Radši teď v létě.

The Terror: minirecenze

 

     Dlouho jsme zvažovali, že sci-fi minisérii Město & Město dáme na páté místo, ale nakonec jen těsně zvítězil The Terror. To nic ovšem nemění na faktu, že se na tuto menší britskou věc opravdu dobře dívalo. Pokud máte zájem o nějakou kvalitní seriálovou oddechovku, tak nesáhnete vedle s Posledním chlapem na Zemi. Když přejdeme k dalším filmům, tak ještě můžeme doporučit dynamický akčňák 24 Hours to Live s Ethanem Hawkem v hlavní roli, velkolepý finský válečný film Neznámý voják, sugestivní korejskou gangsterku Beomjoidosi, dále jednu z komedií roku, kterou je Noční hra, a také ještě velmi dobře koukatelný béčkový akčňák The Hurricane Heist. V případě, že byste se ještě „nenabažili“ Deadpoolem ve filmu, tak si můžete dát přídavek v podobě solidního komiksu Deadpool versus SHIELD.

 

     Závěrečný odstavec se ponese v padesáti odstínech slova „pokud“. 🙂 Takže, pokud bychom se měli v červnu podívat na tři filmy, tak volíme hvězdně obsazené (Bardem + Cruz) kriminální životopisné drama Escobar (od 14.6.), dobrodružný sci-fi blockbuster Jurský park: Zánik říše (od 21.6.) a hlavně také kriminální akční thriller Sicario 2: Soldado (od 28.6.), od kterého nečekáme zrovna málo. Pokud bych měli v červnu začít sledovat dva seriály, tak by to byla čtvrtá řada romanticko-psychologického seriálu Affair (od 17.6.) a novodobé westernové drama Yellowstone (od 20.6.) s Kevinem Costnerem. Pokud bychom si v červnu měli zahrát jednu hru, tak bychom zvolili upírské rpgčko Vampyr (5.6.). No a pokud bychom si měli v červnu přečíst jednu knížku, tak se milerádi vrátíme do historické série Dobrodružství kapitána Báthoryho od Juraje Červenáka – pátý díl Hradba západu by měl vyjít už v nejbližších dnech. Právě jsme dorazili do cíle dnešní jízdy. Užívejte si parného počasí, dobře se bavte u kvalitních titulů a jako obvykle: příště na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení
[Celkem: 2    Průměr: 5/5]

Napsat komentář

Your email address will not be published.