18. Páteční podvečerní… o nejlepších březnových titulech na Recenzone

Zrovna nedávno jsme se překlenuli do druhého čtvrtletí roku 2015, a to mimojiné znamená, že dnešní Páteční podvečerní bude zaměřená na nejlepší tituly, které jsme v březnu recenzovali. Venku se toho nyní moc dělat nedá – aprílové počasí nějakému plánování outdoorových aktivit zrovna nenahrává, a proto je nyní ideální čas na jednu z hodnotných indoorových zábav, kterým se my na Recenzone pilně věnujeme. 🙂 Budiž Vám tedy tento sumarizující miničlánek jak inspirací, tak i třeba zábavným počtením na budoucí sychravé dny. Začneme u zatím nejlepší hry roku – u fantastické plošinovky Ori and the Blind Forest, která je zcela poprávu tím nejlepším titulem, se kterým jsme měli v březnu tu čest, a to napříč všemi žánry a odvětvími.

ori patecni

1. Ori and the Blind Forest

V předminulé Páteční jsme psali o nové zlaté éře, kterou v současnosti zažívá herní žánr plošinovek, jejichž představitelem je i hra Ori and the Blind Forest. Ta by se rozhodně neztratila ani v první zlaté éře skákaček, která probíhala v devadesátých letech, jelikož je to podle nás jedna z nejlepších plošinovek vůbec. Dechberoucí audiovizuál, zábavná a náročná hratelnost, krásný emotivní příběh či vytříbené, léty osvědčené herní mechaniky, jenž jsou ještě okořeněné o několik zajímavých a originálních nápadů… je potřeba ještě něco dodávat? Tohle si musíte zahrát!

Ori and the Blind Forest: minirecenze

 

walking dead patecni

2. Walking Dead – pátá sezóna

Se zatím poslední sérií tohoto velkého seriálového hitu jsme velmi spokojeni. Děj se posunul významným způsobem dál, přibylo několik zajímavých postav (s některými jsme se i rozloučili), dočkali jsme se také několika významných zvratů a samotný konec série nás bude držet ve velkém očekávání kam budou tvůrci seriál dále směřovat (chystá se i spin-off nazvaný Fear The Walking Dead). Od třetí série se navíc daří držet vysoko nastavenou laťku kvality a Walking Dead se tak rázem stalo jedním z pevných a jistých garantů zábavy na rozsáhlém seriálovém poli.

Walking Dead – pátá sezóna: minirecenze

 

sinsegye patecni

3. Sinsegye (New World)

Vynikající jihokorejská gangsterka, která dovedně kombinuje některé aspekty z legendárních filmů jako jsou Kmotr, Skrytá Identita či Scorseseho gangsterské eposy. Nechybí v ní samozřejmě ani pověstný jihokorejský smysl pro detail, viditelný snad ve všech scénách, vynikající herecké výkony, jedinečná atmosféra, a také hutný a variabilní příběh, který dokáže neustále v jeho průběhu překvapovat. Jížní Korea je prostě země gangsterkám zaslíbená. O některých dalších se dočtete v minulé Páteční.

Sinsegye (New World): minirecenze

 

the hour patecni

4. The Hour

Neznámý britský seriálový klenot. Špionážní historická minisérie z neokoukaného prostředí televizního zpravodajství, odehrávající se navíc v neprozkoumaných padesátých letech minulého století během Suezské krize. Hlavní trio z plakátu nahoře podává vynikající výkony, které se přímo vyjímají v atraktivním ději se silným špionážním podtextem. The Hour bylo ukončeno po dvou krátkých šestidílných sezónách a BBC už bohužel seriál neobnovila, a to ani po obdržení rozsáhlé fanouškovské petice, což je obrovská škoda. I proto Vám doporučujeme si všech dvánact dílů náležitě vychutnat.

The Hour: minirecenze

 

front line patecni

5. Přední linie

Téma korejské války je i po více než šedesáti letech od jejího ukončení v jihokorejské kinematografii stále velmi aktuální. Válečný snímek Přední linie se odehrává úplně na konci tohoto děsivého konfliktu, kdy vrcholily boje na 38. rovnoběžce. Film zaujme nejen epickými válečnými scénami, ale i silným antiválečným poselstvím, jenž se naplno projeví v samotném závěru, který bolestně zobrazuje nesmyslnost a hrůznost této války.

Přední linie: minirecenze

 

house of c web

Tři tituly z naší první pětky nevyšly letos, a to značí fakt, že nás novinky v měsíci březnu zrovna nenadchly – především ty filmové. Za zmínku stojí pouze výborný ponorkový thriller Black Sea s Judem Lawem a také slušné (proti)válečné drama Russella Crowea Cesta naděje. Co se seriálů týče, tak nás také velmi potěšily třetí řady pecek Banshee a House of Cards, a z knižního světa se nám dostali do rukou také dva vynikající komiksy, a to hororová série Zámek a klíč, a také sugestivní autobiografie Boxer. Inu a vlastně ani komiks Skleněný dům o slavném zaklínači Geraltovi nás určitě nezklamal. Co se porovnání s předchozími měsíci týče, tak březen vychází hlavně kvůli slabšímu filmovému příspěvku jako poražený, ovšem blýská se na lepší časy. Duben pro nás totiž má nachystáno několik očekávaných filmových novinek jako je druhý díl týmovky Avengers, nejnovější Neesonovka Noční běžec, skvěle vypadající komorní sci-fi Ex Machina či sedmý díl popkornovky Rychle a zběsile, který momentálně bere útokem i česká kina. S konstatováním toho, že se v začínajícím měsíci máme opravdu na co těšit, se s Vámi pro zatím loučíme a u dalších článku na Recenzone opět na přečtenou!

 

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář