175. Páteční podvečerní… o nejlepších březnových titulech na Recenzone

     Máme za sebou velmi zajímavý měsíc, který nás příjemně překvapil především velkou variabilitou zábavních titulů. Fandové rozličných žánrů a odvětví si jistě vyhledali právě ty své favority. A s velkou pravděpodobností se jednalo o vysoce kvalitní kousky, přičemž některé z nich budou i možná atakovat výroční žebříčky. Stačí se podívat na náš březnový výběr – v elitní pětce je to jeden klenot vedle druhého. Na závěr dnešní Páteční podvečerní samozřejmě dojde i na rekapitulaci dalších březnových hitů a mrkneme se i na nadcházející dubnové pecky. Nejen příroda se totiž probouzí ze zimního spánku, nýbrž i zábavní průmysl. 🙂

 

1. The Nagano Tapes

Jeden z nejlepších českých porevolučních (nejen dokumentárních) počinů. Abyste tento dokument naplno ocenili, tak pravděpodobně musíte mít v občance ročník narození do začátku devadesátých let minulého století (špunti u televize v roce 1998), ale i mladší generace jistě ocení nezpochybnitelné kvality a hodnoty tohoto díla. Koho ty závěrečné záběry na zběsile oslavující český národ alespoň trochu nedojmou, tak snad ani není vlastenec. 🙂

The Nagano Tapes: minirecenze

 

2. Most: čtvrtá řada

Závěrečná série excelentní severské detektivky adekvátně zakončila celou anabázi kriminálních policistů v čele s naší oblíbenou detektivkou Sagou. Pokud chcete vstoupit do světa ponurých skandinávských kriminálek, tak právě Most je nejlepší volbou. Tento projekt nám bude velmi chybět, ale něco nám říká, že některý ze severských evropských národů jistě brzy přijde s dalším kvalitním žánrovým příspěvkem. Mají na to patent. A talent.

Most: čtvrtá řada – minirecenze

 

3. Nit z přízraků

Dobové konverzační drama pro fajnšmejkry. Paul Thomas Anderson netočí mainstreemové filmy, kterým není ani Nit z Přízraků. I méně nároční diváci si ale mohou najít k tomuto snímku cestu, jelikož je jeho ústředním motivem pozoruhodný vztah dvou neortodoxních jedinců, což je -řekněme- univerzálně oblíbený motiv. No a nezapomeňme, že máme co dočinění s obrovskou kvalitou ve všech směrech, což my filmoví fandové také umíme ještě ocenit.

Nit z přízraků: minirecenze

 

4. Rychlé šípy

Neodolali jsme a pořídili jsme si nové souhrnné vydání jednoho z nejslavnějších počinů české komiksové tvorby. Ty staré, otrhané a rozpadající se sešity holt nevydrží věčně. Avšak ony hodnotné myšlenky, hodnoty a poučení z jednotlivých příběhů věčně vydrží a jsou jedním z důkazů toho, že tohle skvostné dílo prostě nestárne. Naším favoritem jsou několikastránkové příběhy o zápolení Rychlých šípů s ostatními kluby. 😉

Rychlé šípy: minirecenze

 

5. Alto´s Odyssey

I mobilní hraní se může ubírat cestou upřednostnění kvality nad kvantitou. Alto´s Odyssey je sice postavené na často užívaném konceptu „endless runner“, ale zase patří mezi elitu tohoto oblíbeného žánru. Příjemné ovládání, dechberoucí audiovizuál a návyková hratelnost patří mezi hlavní plusy této vyčnívající mobilní hry.

Alto´s Odyssey: minirecenze

 

        V březnu jsme viděli hodně filmů a tak asi nebude překvapením, že se „zmínkový“ odstavec ponese především ve filmovém duchu. Mezi další zajímavé snímky, které doporučujeme patří životopisné krimidrama Já, Tonya, dodatečně zhlédnutý horor To, bezvadný rodinný animák Ferdinand, existenciální sci-fi drama Anihilace, norská pohádka Cesta za králem trollů a ani ten dobrodružný Tomb Raider není úplně marný. No a nezapomeňte ani na bijce Scotta Adkinse v jeho velmi solidním akčním počinu Accident Man. Další seriály a knihy na doporučení nemáme (v dubnu se polepšíme), ale máme tu alespoň jednu originální gamesu, kterou si můžete zahrát. Řeč je o neotřelé české fantasy grotesce Chuchel, která jistě řádně pocuká vaše koutky.

 

      No a na co se nejvíce těšíme v právě probíhajícím dubnu?  Když se zamyslíme nad nadcházejícími filmy, tak nás zajímá především akční sci-fi šílenost Rampage Ničitelé (od 12.4.) s Rockem v hlavní roli, romantické drama Až na dno a opulentní komiksovka Avengers: Infinity War (oba od 26.4.). Mezi nejočekávanější dubnové seriály řadíme třetí řadu scifka Expanse (od 11.4.) a druhou řadu westernového scifka Westworld (od 22.4.). No a pokud bychom měli zvolit jednu dubnovou hru, která podle nás bude v dubnu „tvrdit muziku“, tak volíme fantasy rubanici God of War (20.4.). Už se pohybujeme poblíž únosného limitu slov na jeden článek, takže to dnes už zakončíme. Užívejte si jaro, dobře se bavte a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář