172. Páteční podvečerní… o jarních filmových hitech

      Do kin právě vstoupil očekávaný dobrodružný akčňák Tomb Raider a podle ohlasů se jedná o povedenou podívanou, přičemž se ozývají i hlasy, které mluví o vůbec nejlepším filmu podle herní předlohy. Snad bude mít film i dobré tržby (zatím to úplně dobře nevypadá), aby definitivně zlomil prokletí herních adaptací, které na filmovém plátně zatím zrovna neoslňují. Tomb Raider zde ale zmiňujeme i z toho důvodu, že jeho premiéra předznamenává počátek nabité jarní filmové sezóny. Po poměrně ospalém úvodu roku, který nám „narušil“ velehit Black Panther, nás už dozajista proberou nadcházející snímky, které budou plnit kinosály po celém světě, vydělávat stamilióny amerických dolarů a především nás budou i skvěle bavit. Tady je náš výběr nejočekávanějších jarních filmů.

 

    Společně s Tomb Raiderem má v kinech premiéru i norská dobrodružná pohádka Cesta za králem trollů. Tento snímek se natáčel i v Česku a diváci jsou zatím velmi spokojeni. Na film ovšem berte spíše odrostlejší ratolesti – není to zrovna podívaná pro ty nejmenší. Holt severská pohádka. 🙂 Příští týden na nás opět zaútočí monstra Kaiju, proti kterým nás budou chránit obří roboti Jaeger. Bavíme se tu o druhém dílu akční sci-fi série Pacifim Rim a docela se na něj těšíme. Na konci měsíce, konkrétně 29. března, se ještě dočkáme premiéry dvou zajímavých filmů. Prvním je historický thriller Operace Entebbe, na němž nás nejvíce zajímá jméno osobitého režiséra Josého Padilhy (Tropa de Elite, Robocop). Avšak i ten příběh o únosu velkého letadla a herecké obsazení v čele s Danielem Brühlem a Rosamund Pike nevypadají zle. Druhým filmem je očekávaná adaptace sci-fi knihy Ready Player One. Režíruje Steven Spielberg, upoutávky jsou velmi zajímavé a předloha je nesmírně silná, takže se moc těšíme a doufáme, že to slavný režisér nepokazí. V poslední době totiž Steven zrovna neexceluje, že ano.

 

    V dubnu se nejdříve pobavíme u drsné komedie Ztratili jsme Stalina (od 5.4.). Další týden pak budeme zvědaví na dobrodružnou fantasy V pasti času (od 12.4.), která získala obrovskou reklamu během předávání Oscarů. Ta návštěva se opravdu povedla. No a ve stejném termínu si ještě zaskotačí Dwayne „The Rock“ Johnson spolu s obřími monstry v akční sci-fi komedii Rampage: Ničitelé. Hřištěm bude celá Severní Amerika, kde po nájezdu monstrózních kreatur jistě nezůstane kamen na kameni (rozuměj mrakodrap na mrakodrapu). Docela nás zajímá i romantické drama Až na dno (od 29.4.) , v němž nadnesou a možná i zodpoví některé zásadní životní otázky postavy v podání Alicii Vikander a Jamese McAvoye. Nějaké to řádné drama s přesahem by se už opravdu hodilo. Ve stejný den bude mít premiéru také jeden z nejočekávanějších filmů roku, velkolepý komiksový spektákl Avengers: Infinity War. Po těch iks letech s komiksovkami už jsem sice podstatně odměřenější co do nadšení z premiéry, ale na film rozhodně zajdeme a snad nás i něčím překvapí. 🙂

 

    Květen nastartuje premiéra psychologického thrilleru Tiché místo (od 3.5.), ve kterém ztvární hlavní role John Krasinski pod vlastním režijním vedením a jeho žena Emily Blunt. První ohlasy z festivalů šuškají o jednom z nejlepších filmů roku. Další týden nám ukáže režisér Wes Anderson svůj neotřelý animák Psí ostrov (od 10.5.), ve kterém se sešla plejáda skvělých herců (dabérů) jako je Bryan Cranston, Bill Murray, Edward Norton či Scarlett Johansson. A v polovině měsíce podruhé na všech frontách zaútočí hláškař Deadpool (od 17.5.). Jakými vylomeninami nás asi překvapí a potěší tentokrát? Posledním jarním blockbusterem bude Solo: Star Wars Story (od 24.5.). V tomto filmu budeme svědky počínání mladého Hana Sola v daleké, předaleké galaxii. Snad to nedopadne špatně, čemuž napovídají zprávy o mohutném dodatečném přetáčení filmu. Uvidíme. Každopádně se máme na co těšit a v podstatě každý jarní týden můžeme plánovat návštěvu kina. Snad budeme s naším výběrem projekcí spokojení. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář