170. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

      Takhle našlápnutý měsíc jsme tu už dlouho neměli. Únor se opravdu povedl, kvalitních titulů bylo opravdu hodně a problémy s vybíráním elitní pětky byly spíše toho příjemnějšího rázu. Bylo z čeho vybírat a některé výtečné filmy a seriály, které by v jiném měsíci atakovaly „bednu“ se tento měsíc ani neumístily. Dostane se na ně alespoň v předposledním odstavci. A v tom posledním se zase podíváme na to, co nás čeká v březnu. Jako obvykle toho bude hodně. Především spousta informací ze světa zábavy – to vše v tradičním rekapitulačním díle pravidelné rubriky Páteční podvečerní.

 

1. Kingdom Come: Deliverance

O Kingdom Come toho už bylo napsáno hodně. My jsme hru sledovali již od kampaně na Kickstarteru a tak nějak jsme nepochybovali o tom, že nám tvůrci ze studia Warhorse přichystají pamětihodný herní zážitek. A tak se také stalo. Pokud se zajímáte o historii, máte rádi rpgčka, jste patrioti anebo si prostě jen rádi užíváte skvělé hry, tak neváhejte a račte se vydat do středověkého Posázaví. Tento svět ve světě vás jistě okouzlí. Tak jako (dnes už) milióny hráčů po celém světě.

Kingdom Come: Deliverance: minirecenze

 

2. Babylon Berlin

Němci umí. Jejich filmovou a seriálovou tvorbu jsme dosud moc nesledovali, avšak po zhlédnutí takového televizního (vysokorozpočtového) klenotu jako je Babylon Berlin, se už určitě polepšíme. Takto poutavý příběh, skvělé napsané a zahrané postavy, a také velkolepá výprava se v evropské produkci jen tak nevidí. No a bylo také hodně fajn poslouchat  starou dobrou libozvučnou němčinu… 🙂

Babylon Berlin: minirecenze

 

3. Altered Carbon

Netflix to letos opět rozjel ve velké parádě. Sci-fi pecka Altered Carbon se totiž řadí mezi nejkvalitnější kyberpunkové počiny této dekády. Všichni milovníci nekompromisních akčních sci-fi kriminálek z tohoto seriálu prostě musejí mít radost. V dnešní prudérní a politicky směšně korektní době tenhle nesmlouvavý počin působí jako jedno velké a lahodné zahřátí na duši. Jinak Joel Kinamman tam hraje hodně dobře a zdatně mu sekunduje spousta nadaných (a krásných) hereček. Prostě super.

Altered Carbon: minirecenze

 

4. Drama Bílé hory

Zkreslování historie (a jiných věcí) považujeme za jeden z velkých nešvarů současné společnosti. Také z tohoto důvodu považujeme precizně sepsaná a z mnoha pramenů doložená díla, jako je Drama Bílé hory, za nesmírně důležitá. Kniha historika, pedagoga a spisovatela Dušana Uhlíře je navíc velmi čtivá a rozhodně se nejedná o dílo, ve kterém autor pouze nezáživně konstatuje suchá historická fakta. Takhle nějak si představujeme zábavnou školu horu.

Drama Bílé hory: minirecenze

 

5. The Disaster Artist

James Franco jako hlavní herec, režisér, scénárista, producent, nákupčí a možná i uklízečka jednoho z největších filmových braků všech dob, snímku The Room. Charizmatický herec ztvárnil roli velkého filmového exota Tommyho Wiseau a po zásluze získal Zlatý glóbus. Pro nás diváky je ale mnohem podstatnější, že to je opravdu vynikající podívaná, která je o spoustě věcí, ale především o jednom velkém přátelství. A to nás tady na Recenzone prostě vždycky dostane.

The Disaster Artist: minirecenze

 

    Filmaři by si jistě přáli nášup, takže zrovna začneme vyjmenováním dalších výborných únorových filmů. Těsně pod vrcholem se umístilo dechberoucí hasičské drama Only the Brave, které nás velmi příjemně překvapilo svou vysokou kvalitou. Podobně jako ruský snímek Čas prvních, v němž se vydáme do kosmu s jedněmi z prvních odvážných kosmonautů. Milovníkům hororů zase doporučujeme atmosférický snímek The Ritual, „komiksovkáři“ ještě můžou stihnout v kinech Black Panthera, no a příznivci (černých) komedií jistě ocení osobitý britský počin Ztratili jsme Stalina. A zkrátka nepřijdou ani seriáloví maniaci. Těm, co mají rádi o něco přízemnější televizní zábavu, by mohla sednout dystopická drsná jízda Blood Drive. A ti, kteří se považují spíše za seriálové fajnšmejkry, by zase mohli přijít na chuť perfektní dramatické minisérii  Feud (Zlá krev).

 

    Na závěr opět využijeme „pravidla dvou“ a určíme dva nejočekávanější březnové tituly z daného odvětví. Co se filmových projekcí týče, tak nás nejvíce zajímají premiéry dobrodružné akční podívané Tomb Raider (15.3.) a akčního scifka Ready Player One (29.3.). Mezi seriálovými premiérami řadíme vysoko druhou řadu komiksové Jessicy Jones (8.3.), a také sci-fi horor The Terror (26.3.), který máme mezi nejočekávanějšími tituly roku. A nejočekávanější březnové hry? Japonské rpgčko Ni No Kuni: Revenant Kingdom (23.3.) a hororová adventura Agony (30.3.). S přáním pohodové zábavy, pokud možno někde doma v teple, se už dnes rozloučíme. Mějte se fajnově a příště v pátek zase na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář