164. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2018

     Vítejte u závěrečného dílu tradiční novoroční trilogie! První dvě epizody už máme za sebou a víme, jaké byly nejlepší tituly minulého roku a nejočekávanější tituly tohoto roku. V posledním díle se podíváme na černé koně tohoto roku. Tedy na tituly, které mají velký potenciál, ale nejedná se o čisté a jasné tutovky jako v minulé Páteční podvečerní. Snad se nedočkáme žádných velkých negativních překvapení a na konci roku si (opět) budeme moci pogratulovat k tomu, jak se nám sestavení dnešního výčtu povedlo. 🙂 Pohodlně se usaďte ve svých sedlech, utáhněte otěže a račte s námi vyrazit na zábavnou cestu na hřbetech letošní elity černých koní.

 

Filmy

1. Venom (od 4. října)

Riziko neúspěchu je zde v podstatě minimální. Jeden z nejstylovějších a nejzajímavějších komiksových antihrdinů v podání jednoho z nejlepších herců současnosti? Tohle bude pecka.

2. Anihilace (první-druhé čtvrtletí)

Kniha je výborná a něco nám říká, že filmová adaptace by mohla být jedním z těch působivých sci-fi filmů, který nabídne zajímavý příběh, úchvatný audiovizuál a množství různých přesahů. Plus Natalie Portman a Alex Garland.

3. Mauglí (od 18. října)

Moc toho zatím o filmu nevíme, ale člověk nemusí vidět do budoucnosti, aby mu bylo jasné, že se nová filmová verze tradičního dobrodružného příběhu v podání našeho oblíbence Andyho Serkise povede.

4. Smrtelné stroje (od 13. prosince)

Tohle by mohla být velkolepá akční sci-fi podívaná, ze které nám v kinech spadne čelist na podlahu…

5. Rudá volavka (od 1. března)

Na hutný špionážní thriller s Jennifer Lawrence v hlavní roli se těšíme. A stále si myslíme, že by si hereččin jmenovec, režisér Francis Lawrence, mohl vzpomenout na své začátky, kdy točil nejlepší filmy.

6. Tomb Raider (od 15. března)

Tady docela tápeme. Může by to být jedna z nejlepších filmových adaptací her (což není až taková výhra) a může to být také kolosální průs.. švih. Uvidíme.

7. Aquaman (od 20. prosince)

Režisér James Wan nás zatím ještě vyloženě nezklamal a nečekáme to ani v případě (stále ještě) očekávané sólovky vládce světových moří.

8. Psí ostrov (od 10. května)

Osobitý režisér a scénárista Wes Anderson a animovaný film? Bereme! Trailery jsou velmi dobré a animace vypadá opravdu skvostně originálně. Či originálně skvostně.

9. Loving Pablo (od 12. dubna)

Narcos se budou těžko překonávat, ale to asi ani není cílem tohoto filmu. Javier a Penélope jistě zazáří.

10. X-Men: Dark Phoenix (od 1. listopadu)

První třída byla vynikající, Budoucí minulost velmi dobrá a Apokalypsa byla nic moc. Snad v tomto bodě opět nabereme vzestupnou tendenci kvality. Úplně tomu nevěříme, ale rádi bychom se mýlili.

11. Toman (od 4. října)

Dodatečně přidané jedenácté místo zaujímá české želízko v ohni. Oh oh… jak rádi bychom zase viděli zábavný český film! Šance tu je.

 

Seriály

1. Altered Carbon (od 2. února)

Ještě nedávno jsme o tomto seriálu ani nevěděli a teď už ho máme mezi nejočekávanějšími tituly roku. Cyberpunková akční kriminálka s Joelem Kinnamanem v hlavní roli vypadá opravdu skvěle… A Netflix.

2. The Alienist (od 22. ledna)

A tohle bude zase jedna velká dobová lahůdka – historická psychologická detektivka s parádně obsazeným triem hlavních postav. To si necháme líbit.

3. The Terror (od 26. března)

Knižní předlohu od Dana Simmonse považujeme za jeden z nejlepších románů tohoto milénia. Seriál se také jistě povede. Tohle bude atmosférická, hutná a mrazivá podívaná té nejvyšší jakosti

4. Lost in Space (květen)

Nějaká ta řádná vesmírná sci-fi jízda by se už šikla. Obsazení v čele s Tobym Stephensem a Molly Parker se nám zamlouvá, stejně tak jako účast zkušeného režiséra Neilla Marshalla.

5. Maniac (druhá polovina roku)

Režie: Cary Fukunaga. Hlavní role: Emma Stone a Jonah Hill. Příběh: Anabáze ve fantasy světě vytvořeném v myslích pacientů jednoho ústavu pro duševně choré. Tak to je opravdu krása, že? 🙂

 

Hry

1. Vampyr (jaro-léto)

Vampyra jsme tu měli už minule a loni nevyšel. Máme ho tu i letos a měl by už vyjít. A měla by to být i výborná hra. Zasazení do viktoriánského Londýna je vskutku ideální volba pro fortelné upírské rpgčko.

2. Sunless Skies (květen)

Jedna z mála her, které jsme loni podpořili na platformě Kickstarter. Vedla nás k tomu především jistota, kterou pociťujeme po hraní bezvadné gamesy Sunless Sea: Zubmariner. Jistota toho, že i tento titul studia Failbetter Games nás nadchne.

3. Valkyria Chronicles 4 (21. března)

Jedničku považujeme za jednu z nejoriginálnějších a nejneotřelejších (uf) her za poslední dobu. Čtverku si s chutí zahrajeme a budeme si užívat osvěžující soubojový systém a lehce šílenou japonskou stylizaci.

4. Conan Exiles (8. května)

Dodnes si pamatujeme úchvatné a neprávem zapadlé mmorpg Age of Conan. Conan Exiles je open world survival hra (což nás úplně nebere) od stejného týmu, která se bude odehrávat ve stejném dechberoucím barbarském světě Roberta E. Howarda (což nás zase dost bere).

5. Agony (30. března)

Pouze pro odvážné! Pekelný survival horor jistě řádně prověří pevnost našich nervů a připravenost našich lekacích reflexů. 😀

 

    Hlavní hvězdy už dostaly dost prostoru. Nyní je čas na připomenutí vedlejších hvězd, které mají prostor právě v závěrečném odstavci. Dalšími filmovými černými koňmi jsou snímky Equalizer 2 (16.8.), Robin Hood (20.9.), Prezident Blaník (1.2.), Nit z přízraků (1.2.), Alfa (13.9.), Operace Entebbe (29.3.) a Noví mutanti (12.4.). Mezi další seriálové novinky, které nás zajímají, se řadí například Castle Rock (podzim-zima), Waco (24.1.), a také Zaklínač od Netflixu, jehož datum premiéry je ještě ve hvězdách, ale mohlo by to být letos (proto není seriál nahoře mezi hlavními hvězdami). A další herní černí koně? Far Cry 5 (27.3), Days Gone (jaro-léto) a Monster Hunter: World (26.1.). Dnešní jízda končí. Snad jste si ji užili podobně jako my. Přejeme příjemnou zábavu během návštěv kina, domácích projekcí či intenzivních herních seancí. Mějte se krásně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář