163. Páteční podvečerní… o tutovkách roku 2018

      Krátké zhodnocení minulého ročníku „tutovek“ nám ukazuje, že jsme loni udělali dvě chyby, kterých se letos pokusíme vyvarovat. Předně jsme neumístili komiksovku Logan mezi deset nejočekávanějších filmů (uf…), a také do nejočekávanějších her opakovaně zařazujeme tituly, jejichž datum vydání je stále někde ve hvězdách. Pecky jako Kingdom Come: Deliverance a Red Dead Redemption opravdu loni nevyšly, ale letos by to už mělo klapnout. Jinak jsme s naší předpovědí docela spokojení a většina námi zmiňovaných filmů, seriálů a her se opravdu povedla, byť nám tam občas hapruje pořadí. Toť pár hodnotících slov úvodem a teď už se pojďme podívat na ty nejočekávanější letošní hity. No prostě tutovky roku 2018. 🙂

 

Nejočekávanější filmy

1. Mission Impossible 6 (od 2. srpna)

Šestá nesplnitelná mise nás určitě nezklame. Tom Cruise a Christopher McQuarrie si to jistě opět pohlídají a dodají nám velkolepou akční podívanou, kterou si v kinech maximálně užijeme. Jaké šílené kousky nám asi Ethan Hunt předvede tentokrát?

2. Deadpool 2 (od 31. května)

Po razantním Deadpoolově nástupu na scénu čekáme neméně dynamické pokračování, v němž se na nás vyvalí lavina infantilního humoru, nekorektních hlášek a ironických pop-kulturních odkazů. Naše nejoblíbenější komiksová postava bude zase válet.

3. First Man (od 11. října)

Režie: Damien Chazelle. Hlavní role: Ryan Gosling. Hudba: Justin Hurwitz. Příběh: životopis Neila Armstronga. Asi netřeba více dodávat.

4. The Predator (od 2. srpna)

Tohle bude velká lahůdka. Na nějaké kvalitní pokračování prvních dvou dílu série Predátor čekáme už pěknou řádku let a kdo jiný by to měl zvládnout než tvůrce Shane Black, který v poslední době natáčí jeden skvělý film za druhým. A hrál také v prvním Predátorovi.

5. Sicario 2: Soldado (od 28. června)

Benicio Del Toro a Josh Brolin opět vyráží vyčistit americko-mexické pohraničí od narkobaronské pakáže a rozhodně nebudou používat nějaké distingované metody a prostředky. Nelze se netěšit. První trailer vynikající.

6. The Irishman (pravděpodobně konec roku)

Nejočekávanější film roku, který nejde do kin. Modří už jistě tuší, že za to může Netflix, který dal elitnímu režisérovi Martinovi Scorsesemu nadstandardní rozpočet (přes 100 mil. USD), aby nám natočil nějakou tu další pamětihodnou gangsterku. Samozřejmě s Robertem De Nirem a Alem Pacinem. 🙂

7. Avengers: Infinity War (od 26. dubna)

Noví Avengeři se už sice posunují pořadím dolů, ale stále se na opulentní komiksovku hodně těšíme. Velká bitva o budoucnost světa jistě nabídne spoustu dechberoucích momentů.

8. Ready Player One: Hra začíná (od 29. března)

Stevena Spielberga stále řadíme mezi naše nejoblíbenější tvůrce a jsme hodně zvědaví, jak zvládne adaptaci jednoho z největších knižních sci-fi hitů současnosti. Mohl by to být jeden z filmů roku.

9. Black Panther (od 15. února)

Komiksové sólovky nás hodně baví a tato konkrétní vypadá velmi dobře. Skvělá trailerová kampaň a neotřelé zasazení do fiktivní africké země se nám velmi zamlouvá. Plus Andy Serkis.

10. Ant-Man a Wasp (od 5. července)

Původně tu byly jiné filmy, ale na poslední chvíli jsme si vzpomněli, jak moc byl první díl zábavný a vtipný. Nějaká ta kvalitní odlehčená komiksová podívaná letos jistě bodne (hihi).

 

Nejočekávanější seriály

1. Westworld: druhá řada (jaro)

Návrat do fiktivního westernového světa nás jistě zase uchvátí skvostnými scenériemi, plnokrevnými postavami, drsnými přestřelkami a existenciálním přesahem. No a dění ve „skutečnosti“ také nebude marné.

2. Daredevil: třetí řada (podzim)

Tady trošku váháme, poněvadž premiéra třetí řady Daredevila ještě není jistá, ale mělo by to být na podzim, tak to riskneme. Žádné další pochyby totiž už nemáme. Tento seriál se řadí mezi nejlepší tituly této dekády a třetí řada bude opět skvělá. Zvlášť, když se naplno vrátí i obávaný zloduch Wilson Fisk.

3. Temný případ: třetí řada (pravděpodobně druhá polovina roku)

Temných kriminálek a případů není nikdy dost. První dvě řady byly výborné (první víc) a pokud se jim tvůrci přiblíží, tak se nebudeme zlobit. Obsazení v čele s Mahershalou Alim a Stephenem Dorffem je velmi zajímavé.

4. American Crime Story: Assassination of Gianni Versace (17. ledna)

První série o případu O.J. Simpsona byla v mnoha ohledech skvělá. No a události ohledně úmrtí Gianniho Versaceho mají také velký potenciál. Tvůrci řadu pojmou jako částečnou fikci, což nám vůbec nevadí.

5. Ash vs Evil Dead: třetí řada (25. února)

Tato hororová akční jízda, v níž není nouze o kopu černého humoru, nás velmi baví. Ash je prostě fajn a rádi se na jeho další „humorné příhody“ podíváme znovu. Krev poteče proudem, hlášky a končetiny budou létat vzduchem, ale zlo opět nezvítězí. Ne dokud má Ash svůj tým a svou motorovku!

6. House of Cards: šestá řada (léto)

Kevin Spacey už je asi definitivně v nemilosti a Robin Wright musí „utáhnout“ zřejmě poslední sezónu sama, což výborná herečka může zvládnout. Francis ale bude chybět…

7. Příběh služebnice: druhá řada (duben)

Druhá řada neotřelého dystopického sci-fi seriálu by mohla být onou originální podívanou, která nás letos bude příjemně (emotivně) překvapovat. Podobně jako první sezóna.

 

Nejočekávanější hry

1. Kingdom Come: Deliverance (13. února – pc, ps4, xone)

Ničemu jinému napříč žánry a odvětvími nepřejeme úspěch tak, jako nejočekávanější české hře. Nesmírně se na Kingdom Come těšíme a jsme přesvědčeni o tom, že to bude excelentní hra.

2. Red Dead Redemption 2 (léto – ps4, xone)

Úchvatnou jedničku považujeme za naši nejoblíbenější hru na předešlou generaci konzolí a dvojka by mohla i přes nadupanou konkurenci získat podobný status na současné generaci konzolí. Rozmáchlé westernové dobrodružství už volá!

3. God of War (jaro – ps4)

Jedna z největších konzolových stálic se vrací. Nový díl tradiční fantasy rubanice se tentokrát bude odehrávat v severských zemích a bude založen na nosném konceptu „otec-syn“, který by mohl dobře fungovat.

4. Ni no Kuni: Revenant Kingdom (23. března – pc, ps4)

Tohle bude JRPG jako řemen. Obrovské, nabité zajímavým obsahem a přetékající osvěžujícími herními prvky. A užijí si ho i pc hráči! Každopádně jasná koupě.

5. Total War: The Three Kingdoms (podzim – pc)

Fantasy Total Wary byly fajn, ale už to prostě chělo návrat do historie. Východní kultury sice nemáme na pomyslném vrcholu zájmu, ale na výlet do starověké Číny rádi vyrazíme.

 

     Ještě nekončíme. Tady jsou ještě další tituly, které do poslední chvíle bojovaly o umístění v hlavní sekci. Dalšími filmovými tutovkami jsou například dobrodružné scifko Jurský svět: Zánik říše (21.6.), scifko Solo: A Star Wars Story (24.5.), animák Úžasňákovi 2 (2.8.) či boxerské drama Creed 2 (asi konec roku). Mezi zavedenými seriály se také těšíme na sedmou řadu špionážního thrilleru Homeland (11.2.), čtvrtou řadu „právnického thrilleru“ Volejte Saulovi (jaro-léto) a druhou řadu komediálního dramatu Atlanta (1.3.). U her je situace poněkud odlišná a do výčtu zde dáváme také tituly, které možná letos ani nevyjdou. To by neměl být případ neo-noirové akční adventury Detroit: Became Human (první polovina roku), ale může to být případ postapo akce Metro Exodus, mysteriózního hororu Call of Cthulhu a definitivně to je případ sci-fi rpgčka Cyberpunk 2077, jehož vývoj se vleče už pěkných pár let, ale už se začínají objevovat novinky. A to už dnes stačilo. S dalším přáním vše nejlepšího do nového roku se loučíme a příště dokončíme naši tradiční novoroční trilogii článkem o černých koních letošního roku. Čau.

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář