149. Páteční podvečerní… o nejlepších zářijových titulech na Recenzone

 

    Propršené sychravé září již máme za sebou a můžeme tak zhodnotit tituly, které jsme v tomto měsíci mohli vidět, hrát či číst. Jako už tradičně provedeme zhodnocení formou pravidelného dílu rekapitulační Páteční podvečerní, ve které určíme pětici nejlepších, čestně zmíníme i další výborné tituly a na závěr nabídneme odstavec s nejočekávanějšími říjnovými hity. Letošní září  sice nijak zvlášť nevyčnívalo co do kvality titulů, ale rozhodně to byl solidní měsíc, který nabídl hned několik skvělých zážitků. O těch se už podrobně rozepíšeme v následujících řádcích. Přejeme příjemné inspirativní počtení.

 

1. Divinity: Original Sin 2

Kdo má rád rozsáhlá fantasy rpgčka s velkolepým dobrodružným příběhem, podpořeným nespočtem dialogových možností, výtečně navrženým soubojovým systém a rozsáhlou paletou herních stylů, tak ten nemá co řešit. Lepší a poctivější rpg tu už dlouho nebylo. Studio Larian tímto počinem definitivně vstupuje mezi legendární tvůrce žánru. Málokomu to přejeme více. Skvělá prodejní čísla jsou také zcela zasloužená.

Divinity: Original Sin 2 – minirecenze

 

2. Démoni apokalypsy

Samozřejmě nemůžeme přesně vědet, co se v naší zemi odehrávalo na konci Třicetileté války, avšak vzhledem k rozsahu nastudovaných publikací a historických prací můžeme spisovateli Michaelu Weberovi věřit, že realita vypadala obdobně, jak jí popisuje v této knize. Démoni apokalypsy opravdu působí autentickým dojmem a můžeme Vám zaručit, že to je také dojem velmi silný a bolestivý. Každopádně se jedná o výtečnou knihu.

Démoni apokalypsy: minirecenze

 

3. Severed

Vynikající dungeon, který naplno využívá omezených možností dotykových zařízení. Vyjma zábavného soubojového systému a postupně odemykaných herních možností nás na Severed zaujala především nekompromisní bezútěšná atmosféra. Z dosud hraných desítek mobilních her nám právě tento titul nabídl jedny z nejsilnějších momentů. Vzhledem k tomu, že se zde téměř vůbec nemluví a atmosféra je navozována především obrazem, tak už to je známka toho, že se jedná o unikátní počin.

Severed : minirecenze

 

4. Barry Seal: Nebeský gauner

Jedna z nejlepších rolí Toma Cruise. Jako nebeský gauner Barry Seal na nás po celý film působil zcela uvolněně a bylo vidět, že si roli nesmírně užívá. Stejně tak, jako jsme si my užili tuto dobrodružnou jízdu, které opravdu moc nechybělo, aby se zařadila mezi ty největší klenoty žánrových filmů o velkém vzestupu a pádu vykutálených (zločinných) jedinců. I tak to je vynikající film, na který se v brzké době rádi podíváme znovu.

Barry Seal: Nebeský gauner – minirecenze

 

5. Kingsman: Zlatý kruh

Horší, než jsme si toužebně přáli, ale zhruba takoví, jak jsme alespoň doufali. Tato vykutálená věta přesně vystihuje náš dojem ze druhých Kingsmanů. Je to řemeslně precizní podívaná – to bez debat. Je v ní několik úchvatných akčních scén a je na ní vidět hravost a smysl pro detail režiséra Matthewa Vaughna, ale tak nějak jsme prostě čekali, že to bude ještě lepší. Problém bude především v nevyrovnaných postavách, tempu a určité celkové neucelenosti. Jednička v těchto ohledech excelovala. Dvojka je ale pořád hodně fajn.

Kingsman: Zlatý kruh – minirecenze

 

      Mezi dalšími tituly, recenzovanými v září, vyniká především několik skvělých filmů. Excelentní loňský thriller Případ Sloane by snad atakoval pozice mezi nejlepšími filmy minulého roku a za projekci definitivně stojí i vypjatý španělský snímek Contratiempo. Bavila nás také nahláškovaná akční buddy jízda Zabiják & bodyguard, solidně zvládnutý dobrodružný blockbuster Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta či netradiční akčňák Bushwick s Davem Bautistou v hlavní roli. Mobilním pařanům ještě můžeme doporučit akční realtime strategii Iron Marines, která prověří jejich taktické schopnosti, a také rychlost jejich reakce.

 

    V říjnu nás toho čeká hodně. Premiéru budou mít filmové hity jako je sci-fi thriller Blade Runner 2049 (právě se promítá v kinech), hutná kriminálka Sněhulák (od 12.10.) či velkolepá sci-fi jízda Thor: Ragnarok (od 26.10.). Seriáloví nadšenci se jistě těší na třetí řadu detektivní fantasy komedie Lucifer (první epizoda je již venku), psychologický thriller Mindhunter (od 13.10.), osmou řadu zombie epopeje The Walking Dead (od 22.10.), a také na druhou řadu atmosférického sci-fi retra Stranger Things (od 29.10.). A hráči? Ti budou mít žně. A zrovna je odkážeme na 142. Páteční podvečerní, v níž jsme se podrobně rozepsali o nejočekávanějších podzimních hrách. Nejvíce se každopádně těšíme na střílečku Wolfenstein II: The New Colossus (27.10.). O zábavu v následujících týdnech holt nebude nouze. Spousta skvělých titulů a v příští Páteční podvečerní navíc oslavíme třetí narozeny webu. To zní dobře. Mějte se co nejlépe a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář