148. Páteční podvečerní… o nadcházejících projektech akčních veteránů

      Zdaleka ne všichni starší akční pardálové se spokojili s rolemi rádců a mentorů mladých pušek. No vlastně téměř žádný. Ať už jste zapřísáhlý fanda bývalého kalifornského guvernéra či nejslavnějšího filmového boxera, tak musíte být jistě nadšení. Pánové nám totiž dělají radost a chystají spoustu nových filmů. Právě na tyto projekty si dnes posvítíme. Samozřejmě nezůstane jen u dvou největších akčních ikon, ale dojde i na ostatní akční matadory jako jsou Bruce Willis a Harrison Ford.

 

      Takže co přesně chystá Arnold Schwarzenegger? Předně už tedy dotočil akční komedii Killing Gunther, která by měla mít premiéru v průběhu podzimu. Těch pár lidí, co už film vidělo, jej považuje za zábavné akční béčko. Jak jinak. Arnie také připravuje komedii Trojčata (2019?), za která oroduje už asi třicet let. Jeho sourozenci budou Danny DeVito a Eddie Murphy… To asi akční fandy až tolik nezajímá, avšak nový Terminátor, to je jiná. Právě probíhá předprodukce, do role se vrátí také Linda Hamilton, a film by měl mít premiéru v roce 2019. V příštím roce se ještě dočkáme premiéry (ruské) akční fantasy Viy 2, ve které bude Arnold cestovat na Dálný východ, a stále ještě můžeme doufat v nového Conana. Nejdříve ale ve dvacátých let tohoto století. Další sedmdesátník Sylvester Stallone toho chystá opravdu hodně. Nás nejvíce zajímají další dva díly akčňáku Plán útěku (2018 a asi až 2020), ve kterých se už sice neobjeví Arnold, ale zato si v nich zahraje bijec Dave Bautista, což by mohlo být hodně fajn. Určitě se zde bude zase utíkat z vězení. No a moc se těšíme i na dvojku boxerského dramatu Creed (2018). Série navazující na Rockyho se rozjela více než dobře a od druhého dílu nečekáme zrovna málo. Zvláště, když se vrátí i Dolph Lundgren jako Ivan Drago, takže můžeme čekat zase jeden vypjatý (trenérský) souboj východu se západem.

 

      Dolph se ještě mihne v komiksovém spektáklu Aquaman (prosinec 2018) a zahraje si také se svým dalším souputníkem Jeanem-Claudem Van Dammem. Bude to v akčním thrilleru Dark Water (2018), ve kterém budou pánové utíkat z ponorky, kde jsou uvěznění. JCVD už také dokončil práci na novém Kickboxerovi s podtitulem Retaliation. Film bude mít premiéru ještě letos a objeví se v něm například Mike Tyson, Christopher Lambert a jeden z nejsilnějších lidí světa Hafþór Júlíus Björnsson (Hora ze Hry o Trůny…). Mohla by to být koukatelná akční bojovka. Pojďme dál. Bruce Willis. Již na konci tohoto podzimu se dočkáme premiéry akčního filmu Death Wish, ve kterém bude slavný herec čistit chicagské ulice od nekalých živlů. A bude toho mnohem víc. Bruce se také objeví v kriminálce Acts of Violence (konec 2017), akčňáku Reprisal či v čínském válečném filmu The Bombing (2018). V roce 2019 přijde na řadu velký návrat vyvoleného Davida Dunna v thrilleru Glass, no a hollywoodští vrabci si už na střechách začínají cvrlikat o další anabázi Johna McLanea. A také Mel Gibson už začíná makat naplno. Určitě bychom ho zase rádi viděli na režisérské stoličce, ale těšíme se i na jeho herecké příspěvky. Například na ty v historickém lingvistickém dramatu The Professor and the Madman (konec 2017) či v komedii Táta je doma 2 (listopad 2017). Vítaná drsnější role ale přijde na řadu až v kriminálním akčňáku Dragged Across Concrete (2018).

 

      Další na řadě je Harrison Ford. Pětasedmdesátiletý veterán se již za týden představí v očekávaném akčním sci-fi thrilleru Blade Runner 2049. Jako Rick Deckard se vrátí po třiceti pěti letech od uvedení prvního dílu. Neuvěřitelné. V dalších letech si bude Harrison užívat trochu toho zaslouženého klidu, avšak plán na rok 2020 mluví jasnou řečí – fenomenální herec se ještě jednou vrátí jako Indiana Jones pod režijním dohledem Stevena Spielberga. A na to se přece nelze netěšit, že? Snad se Vám téma o zdaleka ještě nevysloužilých akčních ikonách líbilo. Mějte se krásně a příští pátek opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář