145. Páteční podvečerní… o deseti nejočekávanějších podzimních filmech

    Aby byl náš podzimní servis kompletní, tak právě dnes k nedávným článcích o nejočekávanějších podzimních hrách a seriálech očekávaně přidáme i Páteční podvečerní o podzimních filmových trhácích. Ať už si definitivně ujasníme, na co půjdeme během nadcházejících nevlídných dnů do kina. Výběr deseti filmů je značně různorodý – tradiční sci-fi blockbustery a akčňnáky doplňuje několik zajímavých detektivek a kriminálek. Každý filmový fanda si jistě vybere právě toho svého favorita či spíše favority. 🙂

 

1. To (od 7. září)

Letošní nejočekávanější horor se již promítá v českých kinech a už také sklízí veskrze pozitivní ohlasy. Adaptace jednoho z nejznámějších románů slavného spisovatele Stephena Kinga se očividně povedla a svědčí o tom i nadstandardní hodnocení na různých databázích (70-90%). Na horor opravdu skvělé. Kdo tedy netrpí coulrofobií (ano, museli jsme si to vyhledat…), tak může směle vyrazit na nějakou tu večerní projekci a naplno si užít  souboj party kluků se zákeřným klaunem, který terorizuje jejich domovské maloměsto.

2. Americký zabiják (od 14. září)

Tohle by mohla být řádně drsná akční jízda. Mladá puška Dylan O’Brien (série Labyrint) bude společně s matadorem Michaelem Keatonem nahánět nebezpečné teroristy a to by mohlo být fajn. Přežijí jen ti nejrychlejší, nejzmazanější a nejzkušenější. Poslední vlastností zatím mladý agent nedisponuje, takže si bude muset vypomoct i oněmi vítanými akčnějšími postupy…

3. Kingsman: Zlatý kruh (od 21. září)

Jednička byla naprosto skvělá a dvojka bude taky. Neselhávající režisér Matthew Vaughn jistě opět natočil nápaditou akční komedii ve stylu starších rozpustilých bondovek. Britští Kingsmani se tentokrát spojí s americkými Statesmany a jako obvykle půjde o záchranu světa. Očekáváme jeden z nejpamětihodnějších filmových zážitků roku.

 

4. Wind River (od 28. září)

Na letních filmových festivalech byl tento snímek velmi horkým zbožím. Superlativy létaly všude okolo a hodnocení na databázích se ustálilo na velmi vysokých číslech (přes 80%). Mrazivý kriminální thriller se odehrává v odlehlé wyomingské pustině, což je ideální prostředí na správně napínavou atmosférickou kriminálku. No těšíme se hodně.

5. Blade Runner 2049 (od 5. října)

A tady snad ještě víc. Pokračování kultovního sci-fi filmu se ujal jeden z nejlepších režisérů současnosti Dennis Villeneuve (Sicario, Příchozí), do hlavní role obsadil Ryana Goslinga, vrátí se i Harrison Ford a záporáka si vystřihne oscarový laureát Jared Leto. Velmi silná sestava. Pokud by Blade Runner neatakoval pozice mezi třemi nejlepšími filmy roku, tak to pro nás bude zklamání. Očekávání jsou extrémně vysoká. Na krátkometrážní prequel 2036: Nexus Dawn koukněte zde.

6. Sněhulák (od 12. října)

Excentrický detektiv Harry Hole z románů norského spisovatela Jo Nesbøa se nám poprvé představí v celovečerním filmu. Hlavní roli ztvární Michael Fassbender a početní fandové severských detektivek se už jistě nemohou dočkat jeho anabáze na mrazivém evropském severu. Hra na kočku a myš začne již v první polovině října.

7. Thor: Ragnarok (od 26. října)

Velkolepá dobrodružná akční sci-fi buddy jízda. To by měl být nový Thor s podtitulem Ragnarok. Jednička byla fajn, avšak dvojka už ani tolik ne, takže očekáváme zlepšení. Dostupné materiály a upoutávky napovídají, že by se to mělo povést. Jako jeden z mála filmů z našeho výběru by měl být nový Thor jedním z oněch „odlehčenějších kousků“, které si ke konci října jistě rádi dáme.

 

8. Vražda v Orient expresu (od 9. listopadu)

Vhodné načasování Kennethe! Věhlasný britský tvůrce Kenneth Branagh si vybral vskutku ideální dobu k tomu, aby nám dodal jednu starosvětskou detektivku, kterých prostě není nikdy dost. V adaptaci slavného příběhu podle Agathy Christie ztvární hlavní roli detektiva Hercula Poirota pod vlastním režijním vedením. Na natáčení přizval množství slavných herců včetně Johnnyho Deppa, takže bude jistě o zábavu postaráno.

9. Suburbicon: Temné předměstí (od 9. listopadu)

No co vám budeme vykládat – tento film vypadá dost divně. Nejsme si moc jistí o čem Suburbicon vlastně bude, ale zato si jsme velmi jistí tím, že ho chceme vidět. A proč vlastně? No protože v něm hraje Matt Damon pod režijním vedením George Clooneyho, který postupuje podle scénáře od bratří Coenů. To není tak úplně málo že? 🙂

10. Liga spravedlnosti (od 16. listopadu)

Snad to bude alespoň svižná komiksová jízda. DC Comics se už delší dobu marně snaží přiblížit filmovým komiksovkám od Marvelu a zatím prohrává na plné čáře (solidní Wonder Woman budiž pověstnou výjimkou potvrzující pravidlo). Křečovité trailery a na vyvážení obtížný koncept komiksových týmovek nás zanechávají v obavách. Budeme vám ale držet palce superhrdinové!

 

     Nějakou chvíli jsme si pohrávali s myšlenkou, že na desáté místo umístíme akční drama s Brucem Willisem Death Wish (od 23. listopadu), ve kterém zkušený bijec vyčistí chicagské ulice od póvlu. Nakonec to ale těsně nevyšlo a tak tento nadějný akčňák je zde v závěrečném odstavci. Ovšem je v dobré společnosti! Například s dobrodružným dramatem Hora mezi námi (od 5. října), dále s psychologickým thrillerem matka! (od 19. října) či se slovenským kriminálním dramatem Čára (od 26. října). To jsou další filmy, které bychom chtěli na podzim vidět. V podstatě každý podzimní víkend bude nějaká zajímavá filmová premiéra. Připravte si tedy svůj kino-rozvrh, mějte se fajně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář