143. Páteční podvečerní… o osmi nejočekávanějších podzimních seriálech

    Minulý týden jsme se zabývali nejočekávanějšími podzimními hrami a dnes přišla řada na seriály. Po důkladném prozkoumání seznamu nadcházejících seriálů jsme se během výběru těch největších hitů nakonec zastavili na čísle osm. Při průměrném počtu dílů na jednu sérii se už dostáváme někam přes osmdesát dílů, a to už nejednomu seriálovému fanatikovi zabere pěkných pár dní sledování. Seriály jsou ovšem poměrně rovnoměrně rozprostřené v následujících třech podzimních měsících, takže bychom to všechno měli hezky stíhat. 🙂 Potěšilo nás, že hned tři seriály z našeho výběru jsou úplnými novinkami, a také k nim i upíráme nemalé naděje. Takže na jaké pecky se můžeme těšit?

 

1. Narcos – třetí řada (od 1. září)

Rozhodně na třetí řadu Narcos. Narkobaronsko-protidrogovoagentská sága startuje hned na začátku září a asi málokterý fanoušek napínavých, vypjatých, skvěle napsaných a skvěle natočených titulů se na ni netěší. Kdo by neměl rád příhody odvážlivců a oportunistů působících v krásné Kolumbii. Jen kdyby ji neobývalo tolik zlých lidí že?

2. The Deuce (od 10. září)

Jeden z nejlepších seriálových scénáristů, co chodí po této planetě je beze sporu David Simon. Tvůrce takových unikátních projektů jako je The Wire, Treme či Najděte mi hrdinu, přichází s dalším skvělým námětem, který bude zakomponován do seriálové formy. Téma zní: počátky amerického pornoprůmyslu v průběhu sedmdesátých a osmdesátých let minulého století. V hlavních rolích se představí James Franco a Maggie Gyllenhaal. To bude super.

3. Inhumans (od 29. září)

A dočkáme se i jedné velké komiksové premiéry. Ta bude pojednávat o jedné izolované komunitě lidí se superschopnostmi, kteří se nějak musí popasovat s těžkým údělem v dnešním nevybíravém světě. Inhumans startují na konci září a my se na ně těšíme. Také pro účast našeho oblíbence Ansona Mounta v hlavní roli. Nepochybujeme o tom, že westernový pardál zvládne přejít do herecké „sci-fi polohy“ více než zdatně.

 

4. Lucifer – třetí řada (od 2. října)

Trailer třetí řady Lucifera je naprosto skvělý a výtečně nás navnadil. Už nám totiž chybí Luciferovy hlášky a jeho škorpení s ostatními postavami. Od třetí sezóny navíc očekáváme zlepšení oproti druhé sezóně především ve smyslu více koncentrovanější zábavy klidně i na úkor celkového počtu dílů. Ten byl totiž minule lehce přestřelený. No a o střílení vlastně také nebude nouze…

5. Mindhunter (od 13. října)

Potenciální seriál roku. Sonda dvou agentů FBI do myslí psychopatů a sériových vrahů v režii Davida Finchera prostě ani nemůže být špatnou podívanou. Teď už jde jen o to, aby to nebyla pouze dobrá podívaná, ale excelentní podívaná.  Šance jsou vysoké. Hutná atmosféra na nás doslova sálá už jen z upoutávky.

6. The Walking Dead – osmá řada (od 22. října)

Klasika. Tak trochu předplacené místo v našem výběru, avšak pozor tvůrci Walking Dead, pozor! Naše trpělivost není věčná. Je záhodno dodat, že byla v průběhu minulých sérií poměrně těžce zkoušena. Rozuzlení souboje Negan x Rick nás samozřejmě velmi zajímá, avšak pokud cesta povede přes zalesněné podzimní silnice… ehm tedy pardon: pokud cesta povede přes polovinu dílů vyplněných hustou seriálovou vatou, tak to už opravdu nebudeme kamarádi. Zalesněných podzimních silnic se dočkáme každopádně, to se nemusíme bát.

 

7. Stranger Things – druhá řada (od 27. října)

První série byla asi tím nejpříjemnějším loňským seriálovým překvapením a bude těžké na ni kvalitativně navázat. Mohlo by se to ovšem povést. Ah, jak už jsme natěšení na tu pravou mysteriózní retro atmosféru… Parta kluků na bouráckých kolech se přiřítí na konci října. Tuhle jízdu opravdu nechcete prošvihnout!

8. Vikings – pátá řada (od 29. listopadu)

To nejlepší na konec? Toto odvážné obligátní tvrzení nebude tak daleko od pravdy. Historický bojový epos právě prochází menší generační obměnou a nám se tento proces docela zamlouvá. Bitky a pletichy na severu budou opět jistě fajn, ale stejně se nejvíce těšíme na Bjornovu anabázi v teplých jižních (muslimských) krajinách. Snad bude mít tato linka co nejvíce prostoru…

      A to už bude dnes vše. Pokud nevíte na co koukat, tak třeba dožeňte resty ve skvělé Hře o trůny, mrkněte na výborné The Defenders (minirecenze bude do konce měsíce), těšte se na nadcházející seriálové hity, užívejte si konce léta, mějte se co nejlíp a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář