140. Páteční podvečerní… o nejlepších červencových titulech na Recenzone

     Po měsíci se opět hlásíme s tradičním rekapitulačním dílem Páteční podvečerní. Letošní měsíc červenec ani zdaleka nepřipomínal dřívější ospalé rozjezdy letní sezóny. K tomu valnou měrou přispěly početné minirecenze mobilních her, které jsme právě nedávno zařadili do našeho portfolia. Právě mobilní pařby okupují nejvíce pozic v naší top pětce a budeme se o nich bavit i v odstavci s dalšími skvělými tituly, avšak nezapomeneme ani na filmy, seriály či knihy. Na závěr se jako vždy zaměříme na nejočekávanější srpnové tituly. Nebude toho málo, takže se pohodlně usaďte a pojďme na to!

 

1. Genius

Výtečně natočený seriál z produkce National Geographic, který popisuje velmi zajímavý život slavného vědce Alberta Einsteina. Genius podle nás patří mezi nejlepší seriálu tohoto roku a to ještě ani není konec léta. Tohle kvalitní dílo nás prostě nadchlo a všem ho vřele doporučujeme! Sledování bude ideální pokud možno v denním či dvoudenním maratónu, ať je zážitek co největší. 🙂

Genius: minirecenze

 

2. Série Monument Valley

Hry Monument Valley jsou opravdu unikátními počiny, jenž minimálně v rámci mobilního hraní nemají obdoby. Kombinace propracované a pohodové hratelnosti, příjemné grafické stylizace a silné, lehce melancholické atmosféry, nás okouzlila a vsadíme se, že ani zdaleka nebudeme sami. Je pro nás opravdu příjemným překvapením, že právě pro mobilní platformy vznikla jedna z nejpůsobivějších herních sérií…

Monument Valley: minirecenze

 

3. Válka o planetu opic

Cézar jede! Závěrečný díl trilogie je opět zcela jiný než předešlý díl a opět je výborný. Tentokrát máme co dočinění s vypjatým velkolepým dramatem se silnými charaktery a bezkonkurenční technickou stránkou. Během projekce jsme v podstatě celou dobu žasli nad tím, kam už v dnešní době pokročily filmové triky. Snímek v nás také vyvolal množství emocí, což je velmi úctyhodné vzhledem k tomu, že v něm většinou „hrají“ digitální herci. 🙂

Válka o planetu opic: minirecenze

4. Flipping Legend

Tady máme pro změnu tradiční mobilní hru postavenou na zavedeném konceptu nekonečného běhání/skákání. Grafika Flipping Legend je značně minimalistická, a proto je jasné, jak už musí být hratelnost tohoto titulu vytříbená, že se umístil v našem žebříčku. A opravdu je. Hrát se dá v podstatě do nekonečna, čemuž přispívá i několik hratelných postav a chytře navržený systém bonusů a vylepšování.

Flipping Legend: minirecenze

 

5. Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý

Jeden z našich oblíbených komiksových cyklů se vrací v plné parádě. Nový díl, jehož název odkazuje na slavný western, má podstatně vážnější nádech a temnější atmosféru než předešlé epizody, ale nemusíte se bát – o spoustu infantilního humoru a tunu popkulturních odkazů nebudete ochuzeni. Už aby tu byl druhý filmový díl.

Deadpool: Hodný, zlý a ošklivý: minirecenze

 

   Výčet dalších vynikajících červencových titulů začneme u her. Mobilní hráči by rozhodně měli vyzkoušet rozsáhlou tower defense hru Kingdom Rush Origins, temný „karetní dungeon“ Card Thief či chytlavou 2d tahovku Hitman GO. Konzoloví a počítačoví pařani, kteří hledají atmosféricky silný a narativně kvalitní zážitek, by zase mohli navštívit svět krátké příběhové adventury What Remains of Edith Finch. Seriálovým fandům vyjma excelentního Génia ještě můžeme doporučit slušnou třetí řadu kriminálního thrilleru Fargo. A vášniví filmaři? Ti se zrovna mohou podívat na dvojici krátkometrážních kvalitek Zygote a Rakka od Neilla Blomkampa. No a doporučujeme také podmanivý dobrodružný film Ztracené město Z či solidní mysteriózní thriller s fantastickým soundtrackem 2:22. Na závěr přidáváme ještě jedno knižní doporučení – militaristé a milovníci historie jistě jedním dechem přečtou memoáry německého generála Paula von Lettow-Vorbecka, který generálům Dohody přidal nejednu vrásku na čelo během kampaně ve Východní Africe za První světové války.

 

    Následuje výhledové okénko na měsíc srpen. Z filmů nás nejvíce zajímá akční thriller Atomic Blonde: Bez lítosti (právě  se promítá), akční komedie Zabiják & bodyguard (od 17.8.) a akční fantasy Temná věž (od 24.8.). Co se seriálů týče, tak tam největší taháky představují pátá řada příhod řešitele problémů Raye Donovana (od 6.8. se Susan Sarandon) a premiéra komiksové týmovky The Defenders (od 18.8.). V srpnu očekáváme také několik velkých herních premiér. Vyjde nový díl dobrodružné série Uncharted s podtitulem The Lost Legacy (22.8. PS4), datadisk War of the Chosen (29.8.) k taktické strategii XCOM 2, a také prequel k jedné z nejpamátnějších her posledních let, který ponese název Life is Strange: Before the Storm (31.8.). A to už dnes bude vše. Pokuste se nějak přežít současné extrémně parné dny, pokud jste školou povinní, tak si užívejte druhou polovinu prázdnin, mějte se fajně a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář