138. Páteční podvečerní… o neplacených mobilních hrách

      V minulé Páteční podvečerní jsme doporučovali některé placené mobilní hry, které jsme si pořídili na nový (herní) mobilní telefon. Dnes se pro změnu zaměříme na neplacené hry a vzhledem k tomu, že od minulého článku uběhl týden, tak dnes máme už podstatně více materiálu na stavbu článku. 🙂 Velmi důkladně jsme otestovali zhruba třicítku her, přičemž zhruba nadpoloviční většinu z nich tvoří právě free to play hry. Neprodlužujme už tedy dále úvodní odstavec (jako teď) a pojďme se podívat na neplacené hry, které nás momentálně baví nejvíc.

 

     Stejně jako minule i dnes začneme menším českým okénkem. Ve dvou dřívějších Pátečních podvečerních jsme poměrně důkladně rozebírali ty nejlepší tituly českých vývojářů, kteří umí vyvíjet opravdu skvělé mobilní hry. Nyní už si je můžeme plnohodnotně zahrát a jsme opět velmi mile překvapeni. Například kvalitou akční zombie série Dead Trigger od brněnských Madfinger Games. První díl série je vhodný spíše na rozjezd, avšak zabaví také skvěle. A dvojka to už je rozsáhlá hra s propracovaným systémem výroby předmětů, spoustou nových mechanik a globální kampaní, ve které můžete kosit hordy zombií až do úmoru. Hlavní nevýhodou druhého dílu je nutnost stálého připojení k internetu. Další výtečnou sérii je akční trilogie Overkill od pražských Craneballs. Tamní tvůrci převzali tradiční koncept známý například ze „slepičího“ cyklu Moorhuhn a ideálně ho převedli pro potřeby mobilních platforem. Tentokrát proti vám ale nebudou stát naštvané slepice, nýbrž naštvaní a po zuby ozbrojení žoldáci. K dispozici je několik herních módů, propracovaný systém vylepšování zbraní a v podstatě zaručené desítky hodin zábavy. Zatím hrajeme první dva díly a můžeme pouze chválit. Dlouhé chvíle si také rádi zkracujeme hraním temné plošinovky Dark Lands od pražských Mingle Games. Tato gamesa nám subjektivně i objektivně přijde jako jeden z těch nejtěžších titulů, co zatím hrajeme. Mírně frustrující, ale také nesmírně atmosférická zábava.

 

      Následuje motoristická sekce. Konkrétně závodní hra Asphalt 8: Airborne, což je fortelný titul se stovkami závodů, desítkami vozů, a také se skvostnou grafikou, která ale jde ruku v ruce s velkými energetickými nároky. Rozhodně se jedná o jednoho ze tří největších „požíračů“ výdrže baterie, které zatím hrajeme. Další výbornou závodní hrou je oldschoolový Horizon Chase. Původně jsme mysleli, že se jedná o neplacený titul, avšak neplacená je jen úvodní kalifornská část, kterou můžete zadarmo vyzkoušet. Tohle je velké specifikum free to play her. Bývají k dostání zadarmo, avšak nějaká ta herní měna či herní pasáž se dá často koupit za reálné peníze. Vůbec není obtížné dostat se až někam k útratách v hodnotě cen několika prémiových PS4 titulů, takže nakupujte s rozvahou. Otevření plné verze Horizon Chase ale stojí pouze několik desítek českých korun. Koupi každopádně doporučujeme. A co tu máme dál? Například jednoduchou, ale ultimátně zábavnou hopsačku Crossy Road či letošní horkou novinku Flipping Legend, v níž v roli legendárních hrdinů šikmo poskakujete po nekonečném poli, jenž má šířku tří čtverců. Pole je plné nepřátel, nástrah, pokladů a čím se dostanete dál, tím jsou nová prostředí nebezpečnější a těžší na průchod (průskok). Poslední dobou ještě velmi ujíždíme na nesmírně morbidním, ale i nesmírně zábavném simulátoru žraloka Hungry Shark World. Lovení ledabylých plavců ještě nikdy nemělo takovou šťávu (…). Perlička: hra vznikla pod zášťitou přírodopisného kanálu Discovery… 😀

 

    Na závěr tu máme ještě několik dalších kousků, které rozhodně stojí za vyzkoušení. Třeba simulátor obyvatel podzemního bunkru Fallout Shelter, jehož největší slabinou je ten fakt, že se občas hraje sám a hráč přechází do role nezúčastněného pozorovatele. Militaristické fanoušky a příznivce žánru tower defense jistě potěší hra Toy Defense 2, v níž můžete v podstatě donekonečna likvidovat postupující vojska Osy v „bitvách“ Druhé světové války. S realitou to má společného asi… no vlastně vůbec nic, ale zábava to je více než uspokojivá. 🙂 Za stáhnutí stojí také zajímavá „nakláněcí“ plošinovka Beneath the Lighthouse, a také odpočinkový simulátor Frisbee Forever 2, jehož název asi vypovídá sám za sebe. K mobilním hrám se v budoucích Pátečních podvečerních ještě určitě vrátíme. Užívejte si horkého léta či prázdnin, pokud je právě máte, a příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář