135. Páteční podvečerní… o nejlepších červnových titulech na Recenzone

      Poslední den v červnu vyšel zrovna na pátek, a tak se dnes příhodně pustíme do měsíční rekapitulace. Mezi nejlepších pět červnových titulů se probojovaly zástupci z řad seriálů, filmů, her i knih. V první části článku si jistě každý vybere svého favorita či favority. Posléze ještě nabídneme výběr z dalších skvělých červnových titulů a na závěr si ještě tradičně dáme výhledové okénko na nadcházející měsíc červenec. To vše ve 135. Páteční podvečerní. 🙂

 

1. Pozůstalí – třetí řada

O přednostech Pozůstalých jsme již několikrát detailně psali v minirecenzích a jiných článcích, takže to vezmeme velmi obecně. Třetí řada psychologického mysteriózního dramatu už pouze podtrhuje výjimečnost tohoto projektu, který by neměl ujít žádnému milovníkovi kvalitních osobitých seriálů, jenž navozují tolik žádané emoce.

Pozůstalí – třetí řada: minirecenze

 

2. Slova paprsků

Druhý díl epické fantasy ságy Archiv Bouřné záře je přesně tím pravým počtením pro všechny příznivce velkolepých fantasy eposů. Tato série má velmi dobrý „náběh“ na to, aby se zařadila po bok těch největších skvostů žánru. Dost možná mezi ně už patří. Od třetího dílu očekáváme velké věci a nepředpokládáme, že by nás spisovatel Brandon Sanderson zklamal. Nemá to ve zvyku.

Slova paprsků: minirecenze

 

3. Expeditions: Viking

Tato série nás opravdu baví. Tak trochu oldschoolově působící rpgčka s propracovaným tahovým elementem nabízejí velmi komplexní hratelnost se spoustou originálních prvků. O zábavu na desítky hodin je vystaráno. No a pokud máte rádi severskou mytologii a Vikingy, tak nemáte co řešit. Jedna z nejlepších her z tvrdého prostředí středověké severní Evropy.

Expeditions: Viking: minirecenze

 

4. Wonder Woman

Po velmi dobrých trailerech jsme od této letní komiksovky čekali poměrně hodně. A to jsme i dostali, ikdyž z poměrně nečekaného hlediska. Wonder Woman totiž přináší velmi silný myšlenkový přesah, který nás v rámci „nepřesahového“ jednoduchého žánru velmi příjemně překvapil. Rozhodně nadprůměrná popkornovka, na jejíž pokračování se budeme těšit.

Wonder Woman: minirecenze

 

5. Lucifer – druhá řada

Tak tak to ještě Luciferovi vyšlo. Druhá řada není tak dobrá jako první a je až zbytečně dlouhá, ale stále tu máme osvěžující komediální fantasy kriminálku s funkční dramatickou rovinou a plejádou výborně napsaných a výborně zahraných postav. A to není zrovna málo. Pokud hledáte vhodný odpočinkový seriál, tak vaše hledání právě skončilo. 🙂

Lucifer – druhá řada: minirecenze

 

     Červen byl filmovým měsícem, o čemž svědčí několik značně pozitivních minirecenzí. Předně nás určitě nezklamala nová Mumie s Tomem Cruisem v hlavní roli. Jedná se o blockbuster temnějšího ražení a takových není nikdy dost. Dodatečně jsme se také podívali na hororovou sci-fi Život, která také má svou kvalitu a je nám líto, že tento napínavý snímek v kinech značně propadl. Podívat se dá i na „dialogovou střílečku“ Křížová palba, no a chybu neuděláte ani tehdy, když si pustíte slavné filmové drama Řek Zorba s Anthonym Quinnem v hlavní roli. Co se vášnivých čtenářů týče, tak pro ty ještě máme zajímavé doporučení v podobě knihy Člověk v drsné přírodě od známého českého dobrodruha Jaroslava Pavlíčka. Velmi přínosné inspirativní počtení.

 

       A co nás čeká v blízké budoucnosti? V kinech to bude nový Spider-Man (od 6.7.), závěrečná část sci-fi trilogie Válka o planetu opic (od 13.7.), dobrodružná sci-fi podívaná Valerian a město tisíce planet, válečný epos Dunkerk (oba od 20.7.), a také akční komedie Baby Driver (od 27.7.). V televizi se zase můžeme těšit na sedmou řadu Hry o trůny (od 16.7.). Hráči budou mít v červenci volno, ale pokud nebude zbytí, tak doporučujeme akční tahové rpgčko Valkyria Revolution (PS4), které nedávno vyšlo. Víc už toho dnes nemáme. S přáním co nejhodnotnějších, nejen filmových či seriálových, zážitků v nadcházejícím měsíci se dnes loučíme. Příště opět na počtenou!

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář