13. Páteční podvečerní… o nejlepších únorových titulech na Recenzone

Týden se s týdnem sešel, a to znamená, že tu máme další Páteční podvečerní. Sešel se ovšem i měsíc s měsícem, a to zase znamená, že to bude rekapitulovací Páteční, v níž se podíváme, jaké nejlepší tituly jsme v únoru, který je všeobecně považován za slabší měsíc, co se kvalitních titulů týče, recenzovali. Inu, a troufnu si říct, že naše únorová TOP pětka předčí nejlepších pět lednových titulů. Pokud bude tento vzestupný trend pokračovat i další měsíce, budeme jen rádi. To bylo pár vět úvodem, a teď už pojďme na to – a začneme vskutku královsky. 🙂

kingsman 1 web

1. Kingsman: Tajná služba

Jeden z našich nejočekávanějších filmů roku rozhodně nezklamal. Tato špionážní komedie od kouzelníka Matthewa Vaughna se neskrytě inspiruje staršími bondovkami, které se ještě nebraly tak vážně, jako ty současné. Přestřelená, ale extrémně zábavná a vymakaná akce, úderné dialogy a hlášky, over the top příběh a bezvadné herecké výkony značí nepolevující dvouhodinovou kino jízdu podle našeho gusta.

Kingsman: Tajná služba: minirecenze

 

teorie vseho web

2. Teorie všeho

I pokud zrovna moc nemusíte filmové autobiografie, tak na Teorii Všeho byste se měli podívat. Pozoruhodný a smutný příběh geniálního vědce Stephena Hawkinga, kterého bezchybným způsobem ztvárnil herec Eddie Redmayne, je totiž velmi poutavě natočený. Jednoznačně se jedná o nejlepší ze tří hlavních životopisných filmů nominovaných na Oscara (Americký sniper, Kód enigmy…).

Teorie všeho: minirecenze

 

martian web

3. Marťan

Spisovatel Hugh Howey o Marťanovi prohlásil: ,,Nejlepší kniha, jakou jsem za poslední dobu četl.“  A nám nezbývá, než s tímto výstižným hodnocením souhlasit. Kniha se pyšní statusem celosvětového bestselleru, a to naprosto poprávu. Anabáze, kterou kosmonaut Mark Watney na Marsu prožije, je totiž neuvěřitelně sugestivní a čtivá. Toho si všimli i filmoví tvůrci a režisér Ridley Scott už chystá filmovou adaptaci s Mattem Damonem v hlavní roli. Film by měl mít premiéru letošní listopad, a my můžeme jen doufat, že se vysokým kvalitám knihy aspoň přiblíží.

Marťan: minirecenze

 

rigny weeb

4. Zmizení Eleanor Rigby

Jasný důkaz toho, že dnešní filmové romance mohou být chytré ,originální, přemýšlivé, emotivní (byť ne prvoplánově) a ještě mít určitý těžko definovatelný přesah. Dojemný příběh Connora a Eleanor Vás zkrátka vezme za srdce, ať už jste věčný romantik, zapřísáhlý cynik či neutrální pragmatik. 🙂

Zmizení Eleanor Rigby – On: minirecenze

Zmizení Eleanor Rigby – Ona: minirecenze

 

Metro manila web

5. Metro Manila

Britským režisérům jihovýchodní Asie svědčí. Po excelentním duu indonézských bojovek Raid od Garetha Evanse přichází pro změnu Sean Ellis s tímto vynikajícím filipínským dramatem s přichutí krimi a thrilleru. Snímek zaujme především hutným realistickým příběhem, exotickým prostředím a neznámými filipínskými herci, kteří pod jistým režijním Ellisovým vedením podávají přesné herecké výkony. Metro Manila pro nás představuje jednoznačně největší únorové překvapení.

Metro Manila: minirecenze

 

Při pohledu na tituly recenzované v tomto měsíci můžeme říct jen jedno – nadstandardní únor. A to se ještě do naší pětky nedostal například mrazivý belgický thriller De Behandeling, depresivní ruské drama Leviatan či neprávem opomíjený seriálový klenot Boss. Co se března týče, tak bude pravděpodobně znamenat klid před bouří, která se na nás spustí následující měsíce, které překypují očekávanými tituly. Ovšem i ve třetím měsíci v roce nás čekají některé zajímavé filmové tituly, jako například robotí sci-fi Chappie, akčňák s luxusním hereckým obsazením The Gunman či historické drama od Russella Crowea Cesta Naděje. Premiéru bude mít například i mysteriózní seriál DIG, a na konci měsíce také vyjde dlouho očekávané oldschool RPG Pillars of Eternity. Vypadá to, že se svět zábavy už pomalu, ale jistě probouzí ze zimního spánku – máme se na co těšit. Nashledanou příště u další Páteční podvečerní.

 

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář