112. Páteční podvečerní… o černých koních roku 2017

      Známe už nejlepší tituly minulého roku, víme také o nejočekávanějších titulech letošního roku a zbývá nám už jen seznámit vás s letošními černými koňmi. Tímto článkem naší pravidelnou lednovou trilogii definitivně uzavřeme. Jen pro upřesnění: černí koně jsou podle nás tituly, které mají velký příslib, ale zároveň o nich musíme z různých důvodů lehce pochybovat. S trochou štěstí to ale budou velké pecky. Nyní už se můžeme přesunout na exkurzi do naší letošní stáje. 🙂

 

Filmy

1. Thor: Ragnarok (od 26. října) Thorova dovolená

Druhý Thor je asi nejslabší marvelovka vůbec. Ovšem třetí Thor, ve kterém bude vesmírný kladivář po boku zelené mlátičky brázdit vesmírné dálavy a kosit nepřátele po stovkách, by mohl být jednou z letošních nejlepších filmových jízd.

2. The Coldest City (od 14. září) imdb

Špionážní thriller odehrávající se v Berlíně sužovaném Studenou válkou. Tahle nadějná žánrovka s exkluzivním hereckým obsazením nás nesmírně zajímá…

3. Mlčení (od 16. února) trailer

Nový snímek legendárního režiséra Martina Scorseseho je prý velmi těžkým a ne zrovna divácky přístupným filmem. No, stejně se už moc těšíme na projekci.

4. Liga spravedlnosti (od 16. listopadu) trailer

Máme obavy. Velké obavy. Ale pokud se povede Batmanovi a režisérovi tento tým ukočírovat, tak by to mohla být fajnová podívaná.

5. T2 Trainspotting (od 16. února) trailer 

Po více než dvaceti letech se dočkáme pokračování jednoho fenomenálního filmu. Se stejnou tvůrčí sestavou a téměř i se stejnou hereckou sestavou. Po nezbytném posvěcení názvu Jamesem Cameronem 🙂 už o vysoké kvality filmu nemáme skoro žádné obavy.

6. Sněhulák (od 12. října) čsfd

Michael Fassbender jako detektiv Harry Hole v první velké filmové adaptaci slavné severské kriminální série. Už teď jsme natěšení na pověstnou severskou hutnou atmosféru.

7. Místo u moře (od 2. února) trailer

Prý to je jedno z nejlepších dramat posledních let. Snad budete moci toto tvrzení potvrdit.

8. Temná věž (od 27. července) čsfd

Fantasy horor/western podle knižní série od Stephena Kinga. První snímek by měl být hlavně akční podívanou, což je podle nás ideální start plánované ságy.

9. Život (od 23. března) trailer

Ryan Reynolds, Jake Gyllenhaal a Rebecca Ferguson budou bojovat o život na Mezinárodní vesmírné stanici s vysoce inteligentní mimozemskou formou života. To by mohla být velká sci-fi lahůdka.

10. Masaryk (od 9. března) trailer

A máme tu i českého zástupce! Životopisné drama Masaryk je podle prvních ohlasů jedním z nejlepších českých filmů za dlouhou dobu. Karel Roden v hlavní roli nás baví už jen z bezvadných trailerů.

 

Seriály

1. Taboo (již se vysílá) trailer

Viděli jsme již první díly a je to zatím vynikající. Tom Hardy je jako vždy výtečný, mysteriózní až hororová atmosféra by se dala krájet a nesmírně nás zajímá, jak se bude dále odvíjet příběh tajemného muže, který se postavil proti všemocné Britské Východoindické společnosti.

2. The Punisher (konec roku) wiki

Punisher ze druhé sezóny Daredevila je jednou z nejlepších loňských seriálových postav. Jeho připravovaná sólovka se tak jednoznačně řadí nezi nejočekávanější letošní novinky.

3. The Defenders (září) teaser

Daredevil. Jessica Jones. Iron Fist. Luke Cage. Elektra. Všichni tito hrdinové se spojí v boji proti zločinu v New Yorku. No není to super? A bude tam i Sigourney Weaver! 🙂

4. Twin Peaks (od 21. května) trailer

Pokračování nejslavnějšího (a nejlepšího) mysteriózního seriálu všech dob po pětadvaceti letech. 🙂 O ději toho zatím moc nevíme, ale tvůrce David Lynch nám jistě přichystá nějaké to řádné „mysteriózní psycho“…

5. Terror (dosud neupřesněno) imdb

Slavný román spisovatele Dana Stevense by mohl mít svou televizní premiéru ještě letos. Pokud to klapne, tak se dočkáme atmosférického mrazivého hororu ze severských kanadských končin. A to je velmi lákavé, že?

 

Hry

1. Horizon Zero Dawn (1. března) trailer

Akční rpg hra od tvůrců výborné akční série Killzone. První trailery na nás zapůsobily více než pozitivně. Především svět této hry vypadá úchvatně.

2. Mount & Blade II: Bannerlord (dosud neupřesněno) gameplay

Předešlé díly této historické bojovky/strategie se daly se všemi módy a vylepšeními hrát v podstatě do nekonečna. Očekáváme, že dvojka se svými zajímavými novými prvky na tom bude podobně či ještě lépe.

3. Ghost Recon: Wildlands (7. března) gameplay

Open world stealth akční hra jistě může být jedním z nejpříjemnějších letošních překvapení. Tvůrci mají nakročeno velmi dobře.

4. Vampyr (dosud neupřesněno) trailer

Pořádná upírská gamesa tu nebyla snad už od excelentního Vampire: The Masquerade – Bloodlines z roku 2004. Akční rpgčko Vampyr by tuto dlouhou mezeru mohlo už konečně zaplnit.

5. The Bard’s Tale IV (říjen) trailer

Sami jsme na Kickstarteru přispěli na vývoj tohoto zajímavého rpgčka. Hned jak to půjde, tak napíšeme první dojmy a minirecenzi a nečekáme, že by jejich vyznění nebylo výhradně pozitivní.

 

     Na závěr přidáváme výběr dalších černých koňů. Případné kino projekce budeme ještě zvažovat v případě špionážního romantického dramatu Spojenci (od 26. ledna), dobrodružného dramatu Zlato (od 16. února), rodinné fantasy Volání netvora: Příběh života (od 30. března) a dobrodružného filmu Ztracené město Z (od 20. dubna). Seriálové maratóny by mohly přijít v potaz u komiksovky Legion (od 8. února), mysteriózního scifka American Gods (duben), a také u historického dramatu Feud (od 5. března). No a zahrát bychom si mohli například realtime strategii Halo Wars 2 (21. února), hororovou akci Resident Evil 7: Biohazard (24. ledna) či japonské rpgčko Ni no Kuni 2: Revenant Kingdom (vydání dosud neupřesněno). Velká lednová trilogie je u konce. Koukněte se na Taboo nebo na nového Sherlocka, zajděte si na La La Land a hlavně se letos skvěle bavte. Příště opět na počtenou. 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář