105. Páteční podvečerní… o nejlepších listopadových titulech na Recenzone

 

     Buďte vítáni u stopátého dílu Páteční podvečerní! Dnešní klasická epizoda se ponese v duchu rekapitulací a předpovědí. První fázi věnujeme popisu pěti nejlepších listopadových titulů, ve druhé vyzdvihneme další zajímavé tituly (a že jich bylo…), no a ve třetí závěrečné Vám nabídneme výhled na nejočekávanější prosincové tituly (a že jich bude…). No prostě tradiční nálož hodnotných a inspirativních informací a zajímavostí v ucelené podobě, tak jak to všichni máme rádi. Pojďme na to. 🙂

 

arrival-patek-web

1. Příchozí

Konec roku se už blíží, a tudíž už můžeme lehce předbíhat – Příchozí jsou jedním z horkých kandidátů na film roku. Je velmi příhodné, že v roce, kdy nás mnoho očekávaných opulentních blockbusterů dosti zklamalo, to všem natřela (zdánlivě) menší autorská vědecká sci-fi. Komorně působící Příchozí ovšem jsou velkým filmem v mnoha směrech. Excelentní kamera, režijní a herecká preciznost, sugestivní atmosféra, no a také i znamenité přenesení silných emocí na diváka – to jsou ty nejtrefnější přívlastky pasující k tomuto snímku. Kdo neviděl v kině o hodně přišel… avšak film se stále ještě promítá, tak už neváhejte a utíkejte na projekci. 🙂

Příchozí: minirecenze

 

poldark-2-web-pat

2. Poldark (druhá řada)

Druhá sezóna historického seriálu Poldark se nám ukázala jestě v lepším světle než ta první. Zcela právem se tento titul umístil na skvělém druhém místě. V druhé řadě bylo jasně patrné, že tvůrci pracují s mnohem vyšším rozpočtem. což se odrazilo především na výpravě, která je opravdu skvostná. Druhá série navíc opět krásně zachytila život tehdejší doby, především co se chování šlechty a vyšší vrstvy lidí týče.

Poldark (druhá řada): minirecenze

 

night-of-web-pat

3. Jedna noc

Parádně natočený dramatický seriál zobrazující jednu (ne)obyčejnou noc mladého newyorského muže. Jeho nezávazné noční radovánky jsou pouze začátkem znepokojivého scénáře, jenž by nikdo z nás nechtěl zažít. Detailní a značně realistický popis prostředí města New York už pouze podtrhuje náš vynikající dojem z tohoto nevšedního skvělého díla. Doporučujeme nejen milovníkům vypjatých soudních dramat, ale i všem ostatním.

Jedna noc: minirecenze

 

kubo-web-pat

4. Kubo a kouzelný meč

Ideální animák i pro dospělé. Snímek s dojemně podaným a krásným příběhem, spoustou výtečných nápadů, několika temnějšími pasážemi, a také s triem parádních postav (na obrázku nahoře), které Vás budou bavit. A to také díky vynikajícímu namluvení od dvou hollywoodských stálic, Matthewa McConaugheyho a Charlize Theron.

Kubo a kouzelný meč: minirecenze

 

hacksaw-web-pat

5. Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny

Po delší době jsme mohli vidět kvalitní válečný film s  tradičním patriotickým americkým příběhem, který nám avšak nevadil. V tomto případě to totiž bylo rozhodně ku prospěchu věci. Příběh mladého muže, který chtěl bránit svou zemi beze zbraně je tak neuvěřitelný, že budete dění na obrazovce sledovat se zatajeným dechem. I díky bezkonkurenčně nasnímaným bitevním výjevům.

Hacksaw Ridge: minirecenze

 

dark-t-wrb-patek

      Můžeme se ladně přesunout do druhé fáze. Nadpis zní: Další zajímavé listopadové tituly. V předposledním měsíci tohoto roku se do první pětky vybíralo opravdu těžko, poněvadž jsme recenzovali habaděj kvalitních filmů, seriálů a her. Třeba nesmírně originální a zábavnou českou hru Dark Train, hvězdně obsazený osobitý westernový thriller Hell or High Water, lehce kontroverzní a zajímavými myšlenkami nabitý seriál The Young Pope, atmosférický český krimiseriál Rapl a ještě také scénáristicky vytříbené rpgčko Tyranny. O každém z těchto titulů jsme uvažovali jako o potenciálním členovi naší listopadové top pětky, avšak nakonec to z různých důvodů jen o kousíček nevyšlo. Rozhodně se na tyto pecky podívejte/si je zahrajte.

 

passengers-web-pat

    V závěrečné třetí fázi se pokusíme určit ty největší prosincové hity. Co se filmů týče, tak je to poměrně jasné. Nejvíce se těšíme na tři sci-fi velkofilmy, jimiž jsou Rogue One: Star Wars Story (od 15.12.), Assassin´s Creed a Pasažéři (oba od 29.12.). Na posledně jmenovaný snímek jsme obzvláště zvědaví. Ve světě seriálu přijde v prosinci menší útlum. Největší letošní seriálové pecky se už rozjely a poslední měsíc roku z hlediska seriálových premiér nepatří mezi ta nejnabitější období, avšak taková druhá série dystopického sci-fi seriálu The Man in the High Castle (od 16.12.) rozhodně stojí za zmínku. No a co budeme hrát? Dost možná nové akční rpgčko South Park (6.12.) s úsměv nahánějícím podtitulem The Fractured But Whole (modří vědí), pravděpodobně i realtime strategii Reconquest (16.12.) a zcela určitě také třetí sérii herní verze věhlasného seriálu The Walking Dead (20.12.). I na sklonku roku tedy budeme mít spoustu práce a zábavy. Mějte se fajnově a u dalších článků zde na webu opět příště na počtenou. 🙂

Naše hodnocení
Vaše hodnocení

Napsat komentář